4.06.2018 / E-commerce
 

Allegro: Popularność punktów odbioru rośnie

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Grzegorz Czapski (fot. Allegro)
Grzegorz Czapski (fot. Allegro)

Sieć będzie zarządzana przez Pocztę Polską, UPS Polska oraz Ruch S.A i umożliwi odbiory przesyłek w certyfikowanych punktach UPS Access Point™, placówkach pocztowych, na stacjach paliw Orlen, w sklepach Żabka i Freshmarket, oraz za pośrednictwem usługi Paczka w RUCHu w kioskach i sieci partnerskiej Ruch. W placówkach pocztowych oraz w punktach UPS i RUCH będą możliwe także nadania.  

W czerwcu sieć punktów odbioru wraz z paczkomatami, do których sklepy mają dostęp poprzez umowy ramowe zawarte przez Allegro, będzie liczyć ponad 15.000, we wrześniu ponad 18.000, a do końca roku blisko 20.000 punktów w całej Polsce.

Ceny przesyłek do punktów odbioru wynegocjowane przez Allegro zaczynają się od 8,00 zł brutto w sieci Poczty Polskiej, od 8,49 zł brutto w sieci UPS Polska i od 6,69 zł brutto w przypadku sieci Ruch S.A. Jednocześnie najlepsze stawki zapewniono w najpopularniejszych przedziałach wagowych do 10 kg, a w przypadku Poczty Polskiej obejmują one przesyłki aż do 30 kg.

- Dostawy do punktów odbioru są coraz popularniejszą formą dostawy na Allegro. Klienci chętnie sięgają do tego sposobu dostawy ze względu na coraz lepszą dostępność punktów, wygodę odbioru w ciągu kilku dni od dostawy, oraz cenę. Dostawy do punktów odbioru są 25%-40% tańsze niż przesyłki kurierskie “do drzwi”. Widzimy, że blisko 45% ofert na naszej platformie umożliwia już którąś z form odbioru w punkcie, nie wliczając w to paczkomatów. Między 2018 r. a 2017 r. zauważyliśmy natomiast wzrost liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o prawie 80%. Jest to zgodne z trendem obserwowanym w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie gwałtownie rośnie. - mówi Grzegorz Czapski, członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiedzialny za rozwój biznesu.  Mali i średni sprzedawcy nie są w stanie wynegocjować lepszych warunków niż te, które oferujemy w ramach zawartych właśnie umów. Staramy się w ten sposób likwidować bariery w rozwoju e-handlu w Polsce - zapewniamy szeroki dostęp do największej tego typu w Polsce sieci punktów, a także obniżamy ceny, czyniąc zakupy w sieci bardziej dostępnymi. 

Poza umową na dostawy do punktów odbioru Allegro i Poczta Polska podpisały także umowę na usługi dostaw kurierskich standardowych i ekspresowych oraz usługi ekonomicznej dla przesyłek o niewielkich rozmiarach. Wdrożenie tych usług planowane jest w najbliższych miesiącach.

Przesyłki w sieci Allegro i partnerów będą mogli oferować wszyscy przedsiębiorcy działający na Allegro, którzy podpiszą umowę z przewoźnikiem na warunkach wynegocjowanych przez Allegro. Klienci będą mogli skorzystać z takich dostaw wybierając je jak zwykle z opcji oferowanych przez sprzedawcę. Oferta Poczty Polskiej wystartuje w czerwcu, zaś z oferty UPS i RUCH S.A można skorzystać już od dzisiaj. Szczegóły oferty dostępne są pod adresem https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/allegro-dostawa

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
winik
1. winik, 31.178.175.*, 17.08.2018 / 12:06
Czy to są ceny dla odbiorcy czy sprzedającego?
Alnik
2. Alnik, 31.178.175.*, 24.08.2018 / 10:58
i to jest alternatywa dla kurierów.. odebrać można kiedy się chce :D Jak ktoś kończy późno prace to wie jakie to udogodnienie..
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.