11.01.2017 / E-commerce
 

Allegro zmienia system komentarzy: oceniać będą mogli wyłącznie kupujący, znikną oceny neutralne

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Od 25 stycznia oceniać będą tylko kupujący. Ponadto skrócony zostanie okres zbierania ocen oraz znikną oceny neutralne. Zmiany mają służyć lepszej obsłudze klientów serwisu. 

Do tej pory oceny wystawiać mogli zarówno sprzedający, jak i kupujący, co w czasach gdy na Allegro przeważała sprzedaż aukcyjna, było uprawnione. Teraz jednak ponad 85% transakcji na Allegro dotyczy produktów nowych, z gwarancją, od profesjonalnych sprzedawców. Nowe zasady komentowania mają więc lepiej służyć interesom kupujących.

W przypadku negatywnego komentarza sprzedający będzie mógł skorzystać z opcji odpowiedzi, jak ma to miejsce teraz. Odpowiedź na komentarz będzie widoczna w serwisie. Od kwietnia 2017 ocenę będzie mógł wystawić tylko kupujący, który dokonał pełnej aktywacji konta na Allegro.

Druga ważna zmiana, która zacznie obowiązywać na początku lutego: ocena transakcji będzie obejmowała okres krótszy niż obecnie. Informacja o jakości sprzedawcy wyświetlana przy nazwie sprzedawcy obejmować będzie 12 ostatnich miesięcy, a nie jak dotychczas cały okres historii konta. Dzięki temu kupujący będą mogli wybierać oferty sprzedających, którzy aktualnie świadczą usługi na wysokim poziomie, a ocena z wielu lat ubiegłych nie będzie miała znaczenia. To ważne dla sprzedających, którzy poprawili jakość obsługi.

Trzecia ważna zmiana to likwidacja komentarzy neutralnych. Dzięki temu ocena sprzedawcy będzie przejrzysta: pozytywna albo nie.

Po wprowadzeniu powyższych zmian w najbliższej przyszłości planowane są kolejne:

 • Cząstkowe oceny sprzedaży (zgodność przedmiotu z opisem; kontakt ze sprzedających; czas realizacji zamówienia, koszt wysyłki) wystawiane przez kupujących mają stać się widoczne dla sprzedających. 
 • Do 90 dni skróci się czas na wystawienie oceny o transakcji; gdy czas na wystawienie komentarza będzie dobiegał końca, kupujący otrzymają przypomnienie.

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić tak daleko idące zmiany, ponieważ wierzymy, że dzięki temu serwis Allegro będzie jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla 16 milionów Polaków, którzy każdego miesiąca odwiedzają Allegro - mówi Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro. - Nowe zasady przyniosą korzyści zarówno kupującym jak i sprzedającym. Chcemy, by kupujący na pierwszy rzut oka wiedzieli, jaką jakość obsługi oferuje im dany sprzedający, czy szybko realizuje wysyłkę, czy rzetelnie opisuje oferty i czy jest uprzejmy. Nowy system komentarzy pokaże, jaka jest jakość obsługi sprzedawcy tu i teraz, a nie na przestrzeni ubiegłych lat. Jest to rozwiązanie lepsze, niż obecne, ponieważ jakość obsługi zmienia się w czasie. Wyeliminuje to także tych sprzedających, którzy w przeszłości uzyskali dobre oceny, a obecnie obniżyli jakość.

Możliwość wystawiania komentarzy tylko przez kupujących wyeliminuje komentarze odwetowe nieuczciwych sprzedawców. Dzięki temu kupujący nie będą bać się wyrazić swojej opinii, nawet, gdy będzie ona negatywna. Przed negatywnymi komentarzami konkurencji Sprzedawców będzie chronić wspomniany wyżej mechanizm przeciwdziałający ocenom nie mającym odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Dla sprzedających nowy system ma być narzędziem umożliwiającym poprawianie jakości usług. Sprzedający będzie mógł pracować nad jakością obsługi opierając się na zawsze aktualnych danych. Będzie miał od kupujących informacje zwrotne, które pozwolą mu podjąć działania naprawcze tam, gdzie są potrzebne i kontynuować dotychczasowe działania, które kupujący oceniają bardzo dobrze. Aby sprzedający mogli się dalej rozwijać, w drugiej połowie 2017 zostanie wprowadzone rozwiązanie, w którym system będzie powiadamiać sprzedawcę, kiedy jego wskaźniki jakości się pogorszą. W takiej sytuacji Allegro przyjmie rolę doradcy sprzedawców dbających o jakość, bo system precyzyjnie wskaże, co trzeba poprawić.

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.