9.02.2017 / E-commerce
 

Allegro zmienia zakładkę "Kupione". Czego możemy się spodziewać?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

(...) dotychczasowy wygląd tej zakładki był przejrzysty, ale pamiętał pionierskie czasy internetu, gdy wystarczyła prosta lista bez dodatkowych opcji. - czytamy w komunikacie firmy. - Teraz wprowadzamy usprawnienia, które nie tylko pomogą kupującym zapanować nad historią zakupów, ale ułatwią też przyszłe zakupy. Nowa lista zakupów ma być bardziej przejrzysta, a poszczególne pozycje pogrupowane tak, by widoczne były wszystkie zakupy od jednego sprzedawcy, dostarczone w jednej przesyłce. 

Ale to nie wszystko. Kolejna zmiana skierowana jest do osób, które najpierw kupują, a potem wracają, by dokonać zapłaty. Przy zakupach nieopłaconych widnieje przycisk „dokończ transakcję”, a jeśli płatność się nie uda, wyświetlony zostanie przycisk „ponów płatność”. Dodatkowo przy każdym zakupie sprawdzicie aktualny status płatności. 

Domyślnie historia zakupów wyświetlana jest w kolejności od najnowszych do najstarszych, ale nie ma przeszkód, by ułożyć również według kwoty z dostawą lub nazwy sprzedającego. Wszystkie dane zakupu, np. adres dostawy, wybrana metoda płatności oraz dane sprzedającego są dostępne w jednym miejscu po kliknięciu w link „szczegóły”.

Stara forma listy zakupów nie znika – wystarczy jedno kliknięcie, by wrócić do dawnego wyglądu strony. Ze względów technicznych obecnie w nowym kształcie dostępne są zakupy dokonane od 14 listopada 2016. Historia poszczególnych zakupów będzie przechowywana znacznie dłużej niż dotychczas. Stara lista dokonanych zakupów umożliwiała przeglądanie transakcji do 60 dni od zakończenia oferty. Obecnie przedmioty na liście „Kupione” będą przynajmniej tyle czasu, ile trwa standardowa gwarancja, czyli 2 lata.

– Wiele z elementów nowych funkcji w zakładce „Kupione” wprowadzamy dzięki współpracy z klientami, którzy zgłaszali do nas swoje pomysły na usprawnienia – mówi prowadząca projekt Anna Jozanis, senior UX designer w Allegro.Planujemy udostępnić nowe „Kupione” w aplikacji mobilnej Allegro najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia. W naszej ocenie klienci docenią zmianę za uproszczenie przeglądania historii, a szczególnie w sytuacji, gdy płatności nie były dokonane od razu po zakupie. Teraz będą mogli w prosty sposób wrócić i dokończyć płatność i mieć pewność, że sprzedawca może wysyłać produkt. Planujemy w najbliższym czasie kolejne usprawnienia, szczególnie w zakresie dostaw. Cieszę się, że udało nam się wdrożyć ten projekt dostarczający wyczerpującą informację o zakupach, a dzięki temu ułatwiający i czyniący je przyjemniejszymi.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.