11.05.2016 / E-commerce
 

Amazon otwiera się na polskie firmy

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Firma Jeffa Bezosa do Polski weszła już kilka lat temu, ale wyłącznie z centrami logistycznymi. Na polskiej sile roboczej zależało jej bardziej niż na portfelach polskich konsumentów i... w tej kwestii nic się nie zmieniło. Zmieniło się jednak sporo dla polskich e-przedsiębiorców, którzy wczoraj zyskali możliwość sprzedaży swoich produktów na pięciu europejskich wersjach platformy. Polskie firmy mogą korzystać ze wsparcia w języku polskim i dostaw w systemie Fulfillment by Amazon. Nie za darmo oczywiście.

O tych zmianach mówił na konferencji prasowej Steven Harman, dyrektor operacyjny Amazona na Europę. Polskie firmy zyskały możliwość sprzedaży produktów na brytyjskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej wersji serwisu. Harman podczas swojego wystąpienia podkreślał, że w centum zainteresowania Amazona jest zawsze klient (choć o polskich nie wspomniał) i e-sklepy sprzedające za pośrednictwem platformy muszą spełnić pewne wymogi. 

Platforma skierowana do polskich sprzedawców to "Sprzedawaj z Amazonem". By z niej korzystać trzeba założyć specjalne konto oraz dysponować kartą kredytową. Amazon umożliwia tłumaczenie nazw i opisów produktów na każdy z pięciu języków, choć sama strona jest dostępna w języku polskim. 

Nie dostaliśmy jednak tej szansy za darmo. Choć pierwszy miesiąc jest bezpłatny, potem przychodzi czas na rozliczenia. Opłaty są jednak zależne od modelu biznesowego. Można zdecydować się na stały, miesięczny abonament i wystawiać nieograniczoną liczbę produktów albo zapłacić jednorazowo za jeden pakiet. Za Fulfillment by Amazon sprzedawcy płacą prowizję od każdego sprzedanego towaru.

O tym, kiedy (i czy w ogóle) powstanie polska wersja serwisu tradycyjnie nic nie wiadomo. Harman przypomniał jednak, że Amazon sporo w Polsce inwestuje i daje pracę tysiącom ludzi. O ich protestach - nie wspominał. 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Bartek Mackiewicz
1. Bartek Mackiewicz 14.03.2017 / 16:13
Sprzedawaj na amazon z Altumtrade. Firma ta zajmuje się kompleksową obsługą sprzedaży na amazon od założenia konta, przez pozycjonowanie, pozyskiwanie klientów do obsługi klienta.
Z Altumtrade sprzedaż na amazon jest łatwa i przyjemna.
Skontaktuj się z nami a z chęcią odpowiemy na każde pytanie
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.