15.09.2015 / E-commerce / E-commerce
 

Coraz więcej polskich użytkowników kupuje online przy pomocy urządzeń mobilnych

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
zakupy, karta kredytowa, płatności, tablet, e-commerce
zakupy, karta kredytowa, płatności, tablet, e-commerce

Według raportu Business Insider’a Amerykanki nie tylko częściej robią zakupy online, ale też znaczniej częściej niż mężczyźni dokonują zakupów przy pomocy smartfona lub tabletu. Badanie pokazuje, że spośród ankietowanych Amerykanów, którzy zrobili zakupy przez internet w sierpniu 2015 roku kobiety stanowiły 65.5 procent klientów, mężczyźni jedynie 35.5 procent. Jeszcze dwa lata temu tendencje były odwrotne.

W Polsce sytuacja wygląda nieco inaczej.Jeżeli chodzi o  konsumentów w kraju, to według raportu “E-commerce w Polsce 2015” przygotowanego przez firmę Gemius dla e-Commerce Polska ponad połowa internautów chociaż raz zrobiła zakupy przez internet. Kobiety stanowią 53, a mężczyźni 47 procent konsumentów. Najwięcej kupują osoby w wieku od 25 do 34 lat (64 procent), z wyższym wykształceniem (69 procent), oraz z dochodami przekraczającymi 3000 zł.

Jeżeli chodzi o motywacje do dokonywania zakupów online to większość, bo aż 88 procent użytkowników deklaruje, że ceni całodobowy dostęp do sklepów. Dla 83 procent konsumentów istotna jest wygoda i brak konieczności wychodzenia z domu. Kolejne udogodnienia to możliwość porównania ofert, wymieniana przez 77 procent ankietowanych i korzystniejsze ceny (77 procent klientów).Jeżeli mowa o urządzeniach przez które Polacy dokonują zakupów to nadal najbardziej popularny jest laptop. Na drugim miejscu znajduje się smartfon (37 procent). Jako trzecie urządzenie, 24 procent Polaków wymienia tableta. Jednak jeżeli chodzi o zakupy dokonywane przez urządzenia mobilne to Polscy konsumenci jako główną niedogodność wymieniają niedostosowanie stron do urządzeń mobilnych.

Polacy najczęściej dokonują zakupów na Allegro, zarówno kupując odzież, multimedia, ale także sprzęty RTV i AGD. Na kolejnych miejscach znajdują się OLX oraz Zalando (popularne zwłaszcza wśród kobiet) i Ebay (popularny wśród mężczyzn). Konsumenci chętnie korzystają z internetowych odpowiedników sklepów tradycyjnych takich jak TESCO, Rossmann i Dbam i Zdrowie.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
zosia
1. zosia, 195.22.98.*, 17.09.2015 / 14:18
prosto, szybko i wygodnie, a zapupy przez internet sa rowniez mozliwe przez chinskie allegro, gdyby nie poradnik inwestowania nie mialabym nawet pojecia ze cos takiego jest dla nas dostepne
Cezary Bibczuk
2. Cezary Bibczuk 21.09.2015 / 09:22
Coraz więcej ludzi, nie tylko młodych kupuje online właśnie poprzez urządzenia mobilne. Dlatego właściciele sklepów internetowych powinni pamiętać o responsywności swojej strony oraz o wprowadzeniu płatności mobilnych, np. z Dotpay.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.