
Polacy szturmują przed ekranami komputerów zagraniczne sklepy internetowe. Według badania DPDgroup Barometr E-shopper 2018 od stycznia zeszłego roku ok. 58% e-nabywców dokonywało już zakupów na zagranicznych stronach internetowych. To wzrost o 6% w porównaniu z 2016 r
Co piąty zakup w sieci dokonywany jest w Polsce na stronie zagranicznego sklepu. Najczęściej internauci wydają pieniądze u naszych zachodnich sąsiadów i w Chinach. „Trend będzie narastać ponieważ do zakupów w sieci zachęca m.in. zniesienie pod koniec zeszłego roku tzw. geoblokady w UE. Obecnie mamy koniec dyskryminacji klientów z innych krajów niż sklep internetowy, w którym chcą dokonać zakupów.
Wcześniej internauta mógł napotkać na odmowę możliwości dokonania zakupu i był przekierowywany na lokalne strony sklepu lub producenta. Tam towar już mógł być proponowany w innej, niekiedy wyższej cenie. Polacy często natrafiali na takie niemiłe niespodzianki gdy chcieli robić zakupy w sieci w sklepach na terenie innych krajów wspólnoty. Badania wskazują, że około 1/3 transakcji była uniemożliwiania przez geoblokadę – komentuje Bartosz Gadzimski, CEO firmy hostingowej Zenbox.
W raporcie DPDgroup możemy przeczytać, że odsetek polskich konsumentów, którzy dokonali zakupów w zagranicznych e-sklepach zwiększył się do 52%. Gonimy więc średnią europejską, która wynosi ok. 58%. Co kieruje nabywcami? Przede wszystkim chodzi o możliwość zdobycia towaru, który jest niedostępny na terenie naszego kraju. Rośnie też procent internautów kupujących przy pomocy urządzeń mobilnych. Taką formę zakupów stosuje już 44% badanych, a to w porównaniu z 2017 rokiem wzrost o 6%.
Jakie są prognozy na 2019 rok? Według Johna Stevensa z portalu hostingfacts.com prawie dwa miliardy ludzi na świecie dokona chociaż jednego zakupu w sklepach online.
To będzie rok dynamicznego rozwoju rynku e-commerce. Sklepy internetowe przyciągają nie tylko dostępnością, ale również atrakcyjnymi cenami, promocjami i bonifikatami. Do tego dochodzi często darmowa wysyłka, a więc po co wychodzić do galerii handlowej jeśli można zaopatrzyć się w dobry sprzęt lub markowe ubranie klikając myszką?
- uważa Bartosz Gadzimski, CEO Zenbox.
.
Według Głównego Urzędu Statystycznego w zeszłym roku 84% polskich gospodarstw domowych miało już dostęp do sieci. Z każdym rokiem ten wskaźnik rośnie. Ostanie lata to mniej więcej 2-3% na rok. Można się więc spodziewać dalszych wzrostów e-zakupowej dynamiki wśród polskich użytkowników sieci.
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i ich...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy agencją butikową.Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach.
Jesteśmy jedynym...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie...
Zobacz profil w katalogu firm »