18.08.2017 / E-commerce
 

Google sprawdza 200 parametrów, zanim spozycjonuje stronę. Jak sobie z tym poradzić?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
© Myimagine - Fotolia
© Myimagine - Fotolia

W Polsce działa 20 tysięcy sklepów internetowych. Dekadę temu było ich trzy tysiące. Za kilka lat będzie ponad 30 tysięcy. Jak na rynku, który w tym roku osiągnie wartość 40 mld zł skutecznie konkurować? Już dziś, według organizacji Ecommerce Europe, jesteśmy na piątym miejscu w Europie pod względem najszybciej rosnących rynków handlu internetowego. To dobra wiadomość, jednak niesie ze sobą wyzwanie dla branży - rosnąca konkurencja oznacza potrzebę organizowania sprawnych akcji marketingowych oraz SEO-wych, aby być widocznym w Google'u.

61 proc. specjalistów do spraw marketingu z całego świata uważa usprawnienie pozycjonowania serwisów WWW za najważniejszy element swojej strategii - wynika z badania HubSpot – State of Inbound 2017. Liczba haseł poszukiwanych każdego miesiąca w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce Google sięga nawet 100 miliardów. 

Badanie zrealizowane przez Alexandra van Deursena oraz Jana van Dijka "Using the Internet: Skill related problems in users online behawior", dowiodło, że nawet 91 proc. internautów kończy swoje poszukiwania na pierwszej stronie wyników Google, zaś 50 proc. z nich zatrzymuje się na trzeciej stronie, nie klikając już w czwarte „O” nawigatora.

- Google korzysta z około 200 parametrów rankingowych w klasyfikacji stron WWW regularnie aktualizując swoje algorytmy oceniające m.in. wartość ruchu, bezpieczeństwo czy optymalizację pod kątem użytkowników mobilnych, więc nie istnieje sposób na "jednorazowe" wypozycjonowanie serwisu. To proces wymagający stałego nadzoru, który wspomagać mogą aplikacje analizujące na bieżąco jakich zmian należy dokonać na stronie, by ta miała szansę zająć wyższą pozycję – mówi Alicja Racka, kierownik produktu reklama internetowa z home.pl.

Teza ta znajduje uzasadnienie w wynikach najnowszej analizy dokonanej przez Salesforce Resarch – State of Marketing, której autorzy postanowili rozpoznać obszary, na których szczególnie skupiają się aktualnie marketingowi liderzy z całego świata oraz jak będzie się to zmieniać w najbliższej przyszłości. Pierwsze miejsce przypadło analityce marketingowej i narzędziom pozwalającym mierzyć jego efektywność – obecnie korzysta z nich 75 proc. respondentów, zaś 17 proc. z nich planuje wdrożyć je w ciągu dwóch najbliższych lat, co oznacza, że w 2019 roku zaledwie 8 proc. marketerów nie będzie wykorzystywać rozwiązań automatycznie oceniających marketingową "siłę" e-serwisów.

Warto zaznaczyć, iż wspomniany obszar, pod względem priorytetów inwestycyjnych, uplasował się w badaniu wyżej niż zarządzanie relacjami z klientami (CRM), kampaniami e-mailowymi czy narzędzia wspierające działania promocyjne w mediach społecznościowych.

Wyspecjalizowana w marketingu internetowym kanadyjska firma Marwick postanowiła sprawdzić, ile wynosić mogą straty spowodowane brakiem odpowiedniej optymalizacji pod kątem wyszukiwarki Google. Na warsztat wzięła firmy zajmujące się konstrukcją oraz naprawą dachów w Vancouver, biorąc pod uwagę hasła typu "roofing company", "roofing company Vancouver", "roofer Vancouver" oraz "new roof". Uwzględniając fakt, iż każdego miesiąca tego typu usług poszukuje 240 osób oraz liczbę odwiedzin świadczących ich firm plasujących się w rankingowym topie, dowiodła, że przedsiębiorstwa niedbające o pozycjonowanie swojej witryny tracą z tego tytułu nawet 151 wizyt każdego roku, co w efekcie przekłada się na 125 mln dolarów potencjalnych strat finansowych rocznie.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
Arek Wawrzeńczak
1. Arek Wawrzeńczak 18.08.2017 / 12:00
Z artykułu wynika, że 39% specjalistów lekceważy usprawnienie pozycjonowania serwisów WWW. Content i tak musi być na odpowiednim poziomie, więc pozostaje tylko pół roboty. Właśnie ta część pracy powoduje, że trud nie idzie na marne.
Janusz Kamiński
2. Janusz Kamiński, 69.39.234.*, 21.08.2017 / 09:43
Kiedyś było bardzo prosto. Dodać kilka linków z dobrych źródeł i już :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.