Brak umiejętności experience designerów, czy nieprzygotowani internauci?
RightNow Technologies, firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania relacjami z klientami, zmierzyła stopień niezadowolenia brytyjskich internautów z e-zakupów, który dość poważnie rzutuje na straty brytyjskich sprzedawców online.
Badanie donosi, że 19% brytyjskich klientów e-sklepów porzuciła zamiar kupna przedmiotu przez internet dlatego, że nie mogli znaleźć dokładnych informacji o produkcie, a jeśli tych nie było, nie mieli możliwości, by zadać na jego temat pytanie.
Klienci e-sklepów dużą trudność napotkali także jeśli chodzi o poszukiwanie informacji dotyczących kosztów dostaw i czasów wysyłki przed zapłatą za przedmiot.16% porzuciło zakupy z tego właśnie powodu.
Informacja w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, wysoka intuicyjność i tzw. aspekt "idiot-friednly"… Czy brytyjskie sklepy online zapomniały o zogniskowaniu na klienta?
Sytuacja, gdy 1 na 5 kupujących rezygnuje ze sfinalizowania transakcji wróżyć może jednak na dwoje. Z jednej strony winni są projektanci e-sklepów, którym obce jest zagadnienie usability. Z drugiej strony jednak - winę mogą ponosić sami użytkownicy, których liczba stale rośnie, co nie idzie jednak w parze z poprawą poziomu umiejętności korzystania z sieci, w tym e-sklepów. Bądź, co bądź - pozostałe 81% brytyjskich internautów jakoś sobie radzi.
Źródło: eMarketer
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
I gdzie są te kłopoty? Myślę, że gdyby nawet to badanie było przeprowadzone w stanach wyszedł by podobny odsetek. Zresztą Tomek Karwatka w kursie usability powołuje się na dane shop.org - 97% wejść nie kończy się zamówieniem, a 75% porzuca koszyk - często ze względu właśnie na brak informacji odnośnie przesyłki (35%). Oczywiście od tamtego czasu trochę się pewnie zmieniło, ale żeby wykazać, że e-commerce ma kłopoty, trzeba by wykazać, że współczynnik się zwiększa. Samo jego istnienie żadnych kłopotów nie dowodzi.