27.01.2015 / E-commerce
 

Towary z twojego sklepu na Amazonie? To możliwe, ale nie zawsze warto

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
bc
 
© Myst - Fotolia.com
© Myst - Fotolia.com
Sprzedajesz w swoim sklepie unikatowe produkty, na które w Polsce rynek jest dość wąski? Teraz łatwiej ci będzie dotrzeć do niemieckich, włoskich, hiszpańskich, francuskich oraz angielskich klientów. Najłatwiej będzie ci zdobyć rynek naszych zachodnich sąsiadów. A to dzięki integracji sklepu z Amazonem.

Umożliwia to platforma sklepów internetowych RedCart, która zapewnia, że jej aplikacja, dzięki której zintegrujesz swój sklep z Amazonem jest prosta i funkcjonalna, a możliwości bardzo duże.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie dla każdego. W Amazonie jest tak ogromny wybór towarów, że wchodzenie tam z takimi samymi, w podobnej cenie, może się okazać biznesową porażką i poniesione koszty się nie zwrócą.

Choć Amazon oferuje dotarcie do ogromnego rynku oraz zapewnia doskonałą obsługę klienta, to jednak panuje w nim duża konkurencja cenowa. Tak więc trzeba mieć towary w bardzo atrakcyjnej cenie albo takie, których w Amazonie jeszcze nie ma.

- Z pewnością największy potencjał w tym kanale sprzedaży mają produkty unikatowe, takie, których nie mają jeszcze w ofercie inni sprzedający. Jest to bowiem trzecia - obok niskich cen i obsługi - cecha, za którą klienci kochają Amazon: można na nim znaleźć dosłownie wszystko - przyznaje RedCart i dodaje w komunikacie, że decyzja o podjęciu sprzedaży na Amazon może okazać się momentem przełomowym przede wszystkim dla tych polskich e-sklepów, które oferują dobre jakościowo, oryginalne produkty w atrakcyjnej cenie.

Aplikacja umożliwiająca integrację sklepu z platformą Amazon umożliwia załadowanie nazwy produktu, jego opisu, zdjęć, ustawienie ceny. Możliwa jest także systematyczna, obustronna synchronizacja stanów magazynowych pozwalająca na bieżącą aktualizację informacji o dostępności produktów. Szybko też można określić, na której z pięciu europejskich platform sprzedaży wystawić produkt. Posiadanie profesjonalnego konta sprzedawcy w Amazon umożliwia handel na amazon.de, amazon.co.uk, amazon.fr, amazon.it oraz amazon.es.

Zamówienia z Amazona pojawiają się w panelu naszego sklepu w czasie rzeczywistym. Ceny ustawiamy w euro z uwzględnieniem marży Amazona. Brane są również pod uwagę inne względy, przede wszystkim związane z podatkami obowiązującymi w danym kraju.

Przy podejmowaniu decyzji warto pamiętać, że Amazon wybudował w Polsce trzy centra logistyczne. Wysyłka towaru do magazynów znajdujących się pod Wrocławiem lub Poznaniem jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku prowadzenia sprzedaży na amazon.de i jest znacznie tańsza niż transport do magazynów do pozostałych krajów. Dlatego rynek niemiecki wydaje się być najbardziej atrakcyjny dla polskich e-sklepów chcących współpracować z Amazonem.

Można również zdecydować się na bezpośrednią wysyłkę do klientów. Jednak ci preferują dostawę od Amazona, ponieważ dzięki temu otrzymują zamówiony towar szybko. Nie bez znaczenia są tu także usługi wprowadzone przez Amazon, takie jak program Prime oferujący darmową dostawę w ciągu dwóch dni oraz dostęp do bazy 40 tys. filmów i seriali w internetowej platformie Amazonu.

Jak przytacza Wyborcza.pl, posiadacze usługi Prime wydają na zakupy znacznie więcej niż pozostali kupujący. Do kosztów związanych ze sprzedażą na Amazon (poza opłatą za prowadzenie konta) wliczyć należy prowizję od każdego sprzedanego produktu, której wysokość zależy od kategorii do jakiej produkt należy. Natomiast przy ustaleniu ceny dla klienta ostatecznego pamiętać należy oczywiście o uwzględnieniu podatków obowiązujących na terenie kraju, w którym chcemy sprzedawać.

Aby wejść do Amazona przy pomocy RedCart trzeba posiadać lub założyć konto profesjonalne, które umożliwia wystawianie nieograniczonej liczby produktów oraz zdobycie dostępu do narzędzi ułatwiających zarządzanie ofertą sprzedażową i stanem magazynowym. Profesjonalne konto (w odróżnieniu od podstawowego basic umożliwiającego wystawianie do 40 produktów miesięcznie), nie ogranicza co do liczby wystawianych produktów i stwarza więcej możliwości skutecznej promocji, łączy się natomiast z koniecznością opłacania stałego, miesięcznego abonamentu.

(iBAR)

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (4)
Tomek
1. Tomek, 46.238.93.*, 12.01.2016 / 22:05
Długo walczyłem z zakładaniem konta i w końcu dzięki pomocy http://twojsklepamazon.pl mam gotowe zapraszam na wedki-wiiliis
Michał
2. Michał, 185.59.108.*, 13.02.2017 / 12:07
Firma Gonito Gonito oferuje kompleksową obsługę biznesu od zarejestrowania konta na Amazon poprzez zarządzanie procesem sprzedaży i relacje z klientami aż po realizację płatności. Gonito nie pobiera żadnych opłat stałych, jedynie rozliczenie prowizyjne na podstawie osiągniętych efektów. Zapraszam do kontaktu. http://Gonito.pl

Bojka
3. Bojka, 82.132.235.*, 30.07.2017 / 22:02
Odradzam korzystanie z redcart, oferuja wszystko pieknie podane na tacy ale gdy juz to mamy okazuje sie ze zostajemy bez wsparcia a za wszystko trzeba dodatkowo placic.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.