23.02.2018 / E-commerce
 

Wystawiasz na Allegro, finalizujesz sprzedaż poza serwisem? Możesz wpaść w kłopoty

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Allegro
Allegro

„Będziemy wyrywkowo kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro. Wprowadzamy też w regulaminie zasadę, że jedną z sankcji za złamanie zakazu promocji sprzedaży poza Allegro będzie - po wcześniejszym upomnieniu - obniżenie pozycji ofert danego sprzedawcy w rankingu trafności, a w ostateczności blokada sprzedaży oraz konta” - ostrzega Allegro

22 lutego Allegro doprecyzowało w regulaminie informacje o tym, jakie działania promujące sprzedaż prowadzoną poza Allegro stanowią naruszenie zasad.

Jak sprzedawcy łamią regulamin?

To wynik badania przeprowadzone na zlecenie Allegro w styczniu, które ujawniło niedozwolone praktyki niektórych sprzedających. Namawiali klientów do dokonania zakupu poza Allegro, np. w innym sklepie internetowym.

Promowali również sprzedaż poza Allegro przez wysyłanie ulotek reklamujących inne sklepy. Zdarzało się też sprzeczne z przepisami o ochronie danych osobowych dopisywanie klientów do marketingowych baz danych bez stosownej zgody.

Okazało się też, że niektórzy sprzedawcy mogą nieświadomie łamać regulamin Allegro w tej kwestii, np. publikując w ofertach zachętę do negocjacji ceny, oferując wystawienia ofert na życzenie klienta, proponując składanie zamówień telefonicznych itp.

Historia i oceny to bezpieczeństwo

Allegro stawia na bezpieczeństwo, którego pozbawieni są klienci finalizujący transakcję poza zerwisem. Klienci są chronieni np. przez Program Ochrony Kupujących, dzięki któremu mogą otrzymać do 10 tys. zł zwrotu za nieudane zakupy w Allegro.

Dodatkowo klienci i sprzedający mogą liczyć na wsparcie i interwencje obsługi serwisu w dyskusjach oraz pełną ochronę danych osobowych. Bezpieczeństwo zapewnia też system płatności Allegro Finanse.

Po stronie korzyści dla klientów jest też łatwy dostęp do historii zakupów od wielu sprzedawców w jednym miejscu, bonusowe Monety zamieniane na zniżki i inne ułatwienia.

Wszystkie te zabezpieczenia i udogodnienia są dostępne tylko wtedy, gdy zakupy dokonywane są w całości na platformie Allegro. W przypadku, gdy klienci zdecydują się na finalizację transakcji poza serwisem, narzędzia te nie są dostępne.

Transakcja zakończona poza Allegro jest także niekorzystna dla sprzedającego, bo nie ma on możliwości otrzymania oceny podsumowującej zakup, na którą zwraca uwagę większość potencjalnych klientów w internecie.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (3)
Arek Wawrzeńczak
1. Arek Wawrzeńczak 23.02.2018 / 22:50
Wyrywkowa kontrola e-maili może okazać się permanentnym szpiegowaniem. Wystarczy ustawić filtry na słowa kluczowe, a potem zweryfikować.
Tłumaczenie swoich quasi monopolistycznych praktyk dobrem zarówno sprzedającego, jak kupującego jest mocno naciągane.
Czas pokaże, czy konkurenci serwisu nie zaczną powoli przejmować użytkowników.
Martyna
2. Martyna, 185.192.241.*, 11.06.2018 / 10:15
Nie jest to do końca złe rozwiązanie. Allegro stara się jak tylko może zachęcić do zakupów stricte przez serwis ( monety, kupony itd ). Jeżeli komuś zależy na tym aby mieć wysoką sprzedaż na Allegro to jest to jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko wpisać się w standardy allegro - mieć mobilne aukcje / dostosowane zdjęcia itd. Jeżeli samemu nie mamy do tego głowy to warto zlecić to zewnętrznej firmie. Znajoma korzystała z usług firmy E-prom http://e-prom.com.pl
Tomasz
3. Tomasz, 94.254.151.*, 08.09.2018 / 03:29
Autor jak widzę jest wyjatkowo nieuczciwym człowiekiem. Popiera allegro, kiedy jest to najbardziej łamiąca prawo firma na polskim rynku, i nieuczciwe oraz niezgodne z prawem zmiany, jakie notorycznie wprowadzają bez informowania o tym konsumentów, a program ochrony kupujących to oszustwo. Równocześnie popiera kradzież dóbr intelektualnych i pisze kłamstwa o dyrektywie chcącej to ukrócić.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.