4.12.2018 / E-commerce
 

Zalando. Co Polacy kupują na Gwiazdkę? [INFOGRAFIKA]

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Zalando Newsroom
Zalando Newsroom

Zalando przeprowadziło badanie przedświątecznych preferencji zakupowych swoich konsumentów. Jaki mają stosunek do zakupów w tym okresie i co kupowali najchętniej przed Gwiazdką 2017? Na podstawie odpowiedzi użytkowników platformy z różnych rynków firma wyciągnęła następujące wnioski.

Coraz więcej osób decyduje się by świąteczne zakupy odzieżowe, zarówno dla siebie, jak i te przeznaczone na prezenty dla bliskich, zrobić przez internet. Galerie handlowe mają przed Bożym Narodzeniem siłę przyciągania, jednak wielu klientów postrzega kupowanie w nich jako stresujące. Badania potwierdzają, że szczególnie Polacy ulegają stresowi towarzyszącemu gorączkowemu bieganiu po sklepach. Kupowanie online pozwala tego uniknąć, dlatego cyfrowe platformy sprzedażowe zyskują przed świętami na popularności. W dodatku zapewniają ogromny wybór marek do wyboru w jednym miejscu, większą dostępność rozmiarów, a często także bardziej preferencyjne oferty.

- Przedświąteczne tygodnie to dla nas wyjątkowy i zarazem bardzo intensywny czas. Klienci poszukują gwiazdkowych prezentów oraz stylizacji na świąteczne spotkania i noworoczne przyjęcia. Cieszymy się, że nasi użytkownicy nam ufają i powierzają spełnianie swoich gwiazdkowych życzeń. Widzimy też, że coraz więcej osób wybiera przed świętami robienie odzieżowych zakupów online. To dla nas jeszcze większa motywacja, by zapewnić im w tym czasie doświadczenie zakupowe na najwyższym poziomie – mówi Dawid Pożoga, Marketing Lead Zalando Polska.

Co kupują użytkownicy Zalando na Gwiazdkę?

Okazuje się, że to kobiety wykazują szczególną tendencję do poszukiwania świątecznych stylizacji, którymi lubią zabłysnąć podczas rodzinnych spotkań. Najczęściej kompletują je w całości z nowo zakupionych ubrań, podczas gdy mężczyźni łączą nowe produkty z tymi, które posiadają już w swojej garderobie. W Polsce, gdzie już około połowa konsumentów wybiera przed świętami kupowanie online[1], największą popularnością cieszą się klasyczne produkty typu “basic”: czarne męskie bokserki i markowe białe damskie t-shirty. Co ciekawe, Polacy kupują też najwięcej akcesoriów i dodatków. Z analiz Zalando wynika również, że na przykład Belgijki kupują wtedy najwięcej sukienek, Duńczycy skarpetek, które podarowują sobie w prezencie, a Brytyjczycy to z kolei miłośnicy świątecznych imprez – bestsellerem są tutaj czarne, wizytowe torebki. W Wigilię sprzedaje się pięciokrotnie więcej kart podarunkowych Zalando niż na początku grudnia. Tego jednego dnia w roku Zalando sprzedaje ich więcej niż zwykle w ciągu miesiąca.

Zalando oferuje w okresie świątecznym spersonalizowane oferty zakupowe klientom na swoich 17 rynkach. Z tej okazji ruszyła też międzypokoleniowa kampania pod hasłem Święta. Zawsze Modnie. prezentująca świąteczny asortyment modowy Zalando.

 

66665_20181204_infografika_swiatecznezakupy_zalando.png

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.