11.04.2016 / E-mail marketing / E-commerce
 

Jakie błędy popełniamy najczęściej korzystając z e-mail marketingu?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Judyta Mojżesz-Zimończyk
Judyta Mojżesz-Zimończyk

Firmy e-commerce coraz lepiej radzą sobie z kampaniami mailingowymi, ale wciąż są elementy, które powinny poprawić. Pierwszym jest wysyłka ofert niedostosowanych do zainteresowań odbiorców. Dzisiaj dużym faux pas jest wysyłanie oferty dotyczącej produktów dziecięcych, bezdzietnemu singlowi czy oferty dotyczącej kosmetyków odmładzających, osobie dwudziestoletniej.

Kolejnym błędem jest niestosowanie lub niewłaściwe wykorzystanie e-mail retargetingu lub display remarketingu. Jeżeli klient opuszcza sklep online pozostawiając pusty koszyk, pierwszym krokiem powinno być wysłanie do tej niego e-maila lub wyświetlenie banneru z oglądanym produktem. Jeśli dorzucimy rabat i ograniczymy ofertę czasowo, poczuje on szansę zakupienia produktu w lepszej cenie.

E-sklepy wciąż zapominają czasem o podtrzymywaniu relacji z klientem. Działania takie mogą odbywać się dwutorowo, bo poprzez właściwie stworzoną ścieżkę komunikacji po zakupionym produkcie, czyli follow-upy, jak i specjalnie przygotowaną ofertę. Nic tak pozytywnie nie wpływa na relacje, jak podziękowanie za zakup, dokonanie wpłaty, informacja, że produkt został już wysłany, czy zapytanie o wrażenia. Drugim elementem mogą być specjalne oferty dla stałych klientów, związane z urodzinami czy świętami. Stały klient może dostać więcej, bo to przekłada się na jego przywiązanie do marki.

Podstawą działania jest jednak właściwy i jednolity przekaz, zarówno w kreacji mailingowej, jak i po przejściu na stronę docelową. Prosta, nieprzegadana, intrygująca, dająca więcej i zachęcająca do działania, taka powinna być kreacja mailingowa, której celem jest sprzedaż.

 

Judyta Mojżesz-Zimonczyk - PR & Marketing Manager INIS sp. z o.o.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Monika
1. Monika, 188.146.194.*, 06.12.2017 / 22:02
Ważne jest narzędzie, które umożliwia personalizacje wg wielu parametrów np. lokalizacji, zachowania i zainteresowania. Polecam Mautic - instalacja na własny serwer. Kampanie mailingowe połaczone z sms, push-up i pop-up. Monitoring kontaktów już od anonimowych. Rewelacja!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.