Grupa studentów z Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła jeden ze srebrnych medali w finale międzynarodowego konkursu programowania zespołowego International Collegiate Programming Contest (ICPC) - czyli w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem informatycznym.
Zakończyły sie XXXIV Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym. Reprezentacja Wydziału MIM w składzie: Karol Kurach, Krzysztof Pawłowski i Michał Pilipczuk zajęła w nich wysoką 8. pozycję. W mistrzostwach brały udział 103 trzyosobowe drużyny.
Najlepsze cztery złote zespoły pochodziły z uczelni: z Szanghaju, z Moskwy, z Tajwanu i w Kijowa. Zadaniem uczestników było rowiązanie w ciągu 5 godzin 11 zadań - dwóm najlepszym drużynom udało się rozwiązać po siedem, a jedenastu następnym po sześć zadań. Dziesięć grup nie zrobiło nic.
Konkurs jest wielostopniowy - aby zakwalifikować się do zimowo-wiosennego finału trzeba przejść na jesieni eliminacje regionalne. Polacy rywalizują w Europie Środkowej z sześcioma innymi państwami, a pierwsze dwa zespoły jadą na finał. Obecnie w konkursie co roku bierze udział prawie 2 tys. uczelni z ponad 80 państw.
Przyszłoroczny finał konkursu ma odbyć się w Kairze, a o organizację imprezy w 2012 r. ubiega się Uniwersytet Warszawski.
Jak podkreślił prof. Madey z UW - warszawski zespół obok kanadyjskiej uczelni z Waterloo, od szesnastu lat co roku kwalifikuje się do finału ICPC. UW wypada bardzo dobrze także na innych konkursach programowania, np. w internetowym konkursie TopCoder. W ramach tych rozgrywek co tydzień zawodnicy rozwiązują zadania przez Internet, a ranking krajów i uczelni tworzony jest na podstawie indywidualnych wyników 10 najlepszych osób odpowiednio z danej uczelni i kraju.
- Przez cztery i pół roku Uniwersytet Warszawski był nieprzerwanie na pierwszym miejscu, mimo wyników aktualizowanych co tydzień - komentuje profestor. Obecnie pierwsze miejsce zajmuje jedna z chińskich uczelni, ale, zdaniem prof. Madeya, studenci UW mają duże szanse na odzyskanie pierwszego miejsca.
Branża IT potrzebuje specjalistów - warto więc wiedzieć, że nasi informatycy są doceniani na świecie. O tym, jak studenci podobnych kierunków radzą sobie na innych polskich uczelniach, a także, na czym i na kim zależy obecnie pracodawcom będzie można przeczytać już za miesiąc - wtedy bowiem Interaktywnie.com wydaje kolejny raport, tym razem poświęcony polskim uczelniom. Póki co zapraszam do przeczytania opublikowanego dzisiaj raportu "Agencje interaktywne".
Źróło: PAP
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»