2.08.2017 / Inne
 

Reklama PGE krytykowana w internecie

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

AKTUALIZACJA: Pod wpływem krytyki zdecydowało się zmienić hasło widniejące na plakacie.  "Poświecenie to wielka energia" zostało zastąpione przez "Wspieramy pamięć o bohaterach" Firma deklaruje, że nie chciała nikogo urazić. 

Reklama Polskiej Grupy Energetycznej, gdzie wykorzystany został wizerunek powstańca i hasło "Poświecenie to wielka energia" wywołała oburzenie większości internautów, którzy uznali, że to mocno niestosowane przekroczenie granic. PGE postanowiło bronić się dość osobliwie, twierdząc, że na plakacie widać nie powstańca, a członka grupy rekonstrukcyjnej, ale wątpliwe, by ten detal mógł zmienić zgodną opinię o tym, że przekaz jest zwyczajnie prymitywny.

Reklama została opublikowana w poniedziałek w tygodniku "Sieci Prawdy" (dawniej: wSieci) i przedstawia powstańca członka grupy rekonstrukcyjnej na tle płonących budynków. PGE nie omieszkało także dodać, że objęła patronat nad Muzeum Powstania Warszawskiego. 

PGE chce kultywować pamięci o polskiej historii, stąd zaangażowanie firmy w sponsoring wydarzeń kulturalnych, ale tym razem sprawy ewidentnie poszły za daleko. PGE nie jest jednak jedyną spółką, która postanowiła wykorzystać pamięć o powstaniu warszawskim, choć PGNiG czy Tauron postawiły na bardziej neutralne hasła (np. "Dziękujemy powstańcom", czy "1 sierpnia - pamiętamy"). 

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
http://netpoint.systems
1. http://netpoint.systems, 83.6.25.*, 02.08.2017 / 14:27
To lekkie przegięcie wykorzystywac do tego celu pamiec o ludziach ktorzy tam zgineli ...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.