Internet nakłada sporo ograniczeń na stosowanie 3D w projektowaniu www. Przykładem ciekawego eksperymentu, który pokazuje, jak przełamać te bariery jest Voyager - trójwymiarowy czytnik RSS.

Wiadomości wyświetlane są chronologicznie – te najbardziej aktualne na wierzchu, starsze – w głębi. Poruszając do przodu i do tyłu scrollem myszy (lub kursorami klawiatury) przemieszczamy się od teraźniejszości w przeszłość, lub odwrotnie. Podróż tę bez przesady porównać można do podróży kosmicznej rodem z "Gwiezdnych wojen".
O ile eksperyment jest ciekawy ze względów designerskich, z praktycznego punktu widzenia jednak nieco kuleje. Dostęp do interesujących informacji nie jest bezpośredni i wymaga większego zaangażowania uwagi internauty, a mając wybór pomiędzy czymś "podanym na talerzu", a "czymś ukrytym" większość z nas wybierze to pierwsze.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Poruszać, to tam się można tylko w jednym wymiarze - w czasie. Niby i na boki też się trochę da, ale i bez tego można dotrzeć tam, gdzie się chce. <br /> <br /> Już bardziej określiłbym Stack (z labs.digg.com) jako "kolejny wymiar" przeglądania RSS.
Dokładnie tak jak piszesz, jest to pseudo 3d :).
Można powiedzieć, że to pseudo 3D - zresztą wielokrotnie już wykorzystywane w internecie, jednak pierwszy raz do takiego celu. Nie ma co roztrząsać tematu, bo chyba każdy widzi o co tu chodzi i kuma gdzie ten (pseudo) 3ci wymiar.
Krzysztof ale narawdę to nie jest 3d, to że autor tak to nazywa to już jego broszka :) , ja tam widze fajny bajer ze skalowanymi warstwami + blur co daje poruszanie się w "przestrzeni". To nie my sie poruszamy tylko te warstwy.I gdzie te 3 wymiary ? :).
Rozgryzłeś nas. To taka ściema, żeby więcej osób przeczytało newsa:)<br /> <br /> A tak na poważnie to sam autor określa swój projekt jako 3D. I ma trochę racji, ponieważ faktycznie możesz poruszać się w 3 wymiarach.
Hmm.. Ale to nie jest 3d tylko taka "ściema".