21.03.2017 / Inne
 

YouTube w ogniu krytyki środowisk LGBTQ

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Google ma ostatnio kiepską passę. Z jednej strony musi mierzyć się z bojkotem reklamodawców w Wielkiej Brytanii, z drugiej - z oburzeniem środowisk LGBTQ, które oskarżają serwis o ograniczanie dostępu do treści publikowanych przez twórców należących do mniejszości seksualnych. YouTube przeprasza, ale i broni swojej polityki.

Jego przedstawiciele przyznają, że część filmów zamieszczanych przez osoby związane z LGBTQ rzeczywiście była niewidoczna dla użytkowników, ale nie dotyczy to wszystkich, tylko tych najbardziej kontrowersyjnych. Przeprosił za powstałe wrażenie, jakoby dyskryminował osoby należące do mniejszości seksualnych, podkreślił, jak dumny jest z tego, że YouTube stał się dla nich platformą wypowiedzi, ale i zaznaczył, że wśród materiałów o charakterze informacyjnym pojawiają się często takie, które nie powinny być dostępne np. najmłodszym.

Zapewnił jednak, że przyjrzy się dokładniej mechanizmom, jakie działają przy filtrowaniu podobnych treści. W międzyczasie mleko się jednak wylało, a na Twitterze oburzenie przybrało formę hasztagu #YouTubeIsOverParty. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
TAGI

google, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.