11.06.2009 / Ludzie
 

Sobolewski w IAB Europe

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Jarosław Sobolewski został członkiem zarządu IAB Europe. Jest to pierwszy Polak w tym gronie i drugi przedstawiciel Europy środkowo-wschodniej w historii IAB.

Jak powiedział Interaktywnie.com, na gorąco komentując tę informację, wybór jest zwieńczeniem procesu promocji Polski na europejskiej arenie, ale także pracy w kraju i wkładu w rozwój IAB w Europie Środkowej i Wschodniej.

Rola Jarosława Sobolewskiego w zarządzie nie jest jeszcze do końca zdefiniowana. Już teraz jednak wiadomo, że ma on prowadzić nieformalne działania na rzecz rozwoju oraz wprowadzania nowych krajów do IAB Europe . – Myślę, że moja rola będzie realizowała się w tej przestrzeni. Będę nadal wspierał te organizacje, które powstały w Europie Środkowo-Wschodniej. Będę również kontaktował się z nowymi krajami i działał na rzecz powstania kolejnych organizacji IAB w tej części kontynentu. To będzie główne pole mojej aktywności – powiedział Interaktywnie.com Sobolewski oraz dodał, że również samodzielnie definiuje propozycje, które chciałby złożyć na arenie europejskiej. W tym kontekście wymienił rozbudowywanie programów edukacyjnych oraz stworzenie sieci eventów. – Chciałbym aby coś takiego jak IAB Update mogło odbywać się w kilku czy kilkunastu państwach europejskich mniej więcej w tym samym czasie, tak żebyśmy poczuli się częścią cyfrowej rodziny.

Jego działania mają koncentrować się na zacieśnianiu współpracy między państwami, gdyż – jak zaznaczył – różne kraje mają różne pola doświadczeń. Nowy członek zarządu IAB Europe zamierza wdrażać w poszczególnych krajach modele sprawdzające się w innych miejscach, tak by w efekcie pobudzać rozwój rynku na całym obszarze kontynentu.

IAB Polska nie musi się jednak obawiać, iż nasz lokalny oddział zejdzie teraz na drugi plan.
– Pozostanę oddany sprawom IAB Polska, a jedynie niewielka część mojej aktywności, wydzielona z czasu prywatnego, będzie poświęcana na działalność w IAB Europe
– zapewnił.
– Chcę być w porządku wobec członków, którzy wpłacają składki w kraju. IAB Europe traktuję w kategoriach osobistego rozwoju.


Jarosław Sobolewski podsumował również stan polskiego rynku interaktywnego oraz jego rozwój na tle innych krajów europejskich. – Jesteśmy jedenastym krajem w Europie pod względem wysokości przychodów internetowego rynku reklamowego, a drugim pod kątem największej dynamiki przyrostu rynku w latach 2007/2008 – powiedział.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (26)
Maciek Gontarz
1. Maciek Gontarz 10.06.2009 / 14:24
gratulacje!
Krzysztof Adamus
2. Krzysztof Adamus 10.06.2009 / 14:34
Dołączam się do gratulacji. Należało się i Jarkowi i polskiej branży :)
Mateusz Tułecki
3. Mateusz Tułecki 10.06.2009 / 14:37
gratulacje zdecydowanie!
Wojciech Szymański
4. Wojciech Szymański 10.06.2009 / 14:39
gratulacje :)
Jarosław Sobolewski
5. Jarosław Sobolewski 10.06.2009 / 15:27
Dziękuję bardzo za okazaną sympatię. Nie w każdym kraju da się zrobić to co udało się branży w Polsce z IAB. Gdyby nie dojrzałość i otwartość ogromnej liczby osób nie byłoby tego dzisiejszego sukcesu. Z drugiej strony nie będę krył, że czasami oprócz głowy, trzeba użyć również łokci, żeby zostać nie tylko dostrzeżonym, ale zaproszonym "do stołu" na arenie europejskiej. W końcu oprócz narodowych interesów realizują się tam również prywatne ambicje... Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy sprzyjają IAB Polska... i mojej skromnej osobie :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.