10.09.2013 / Mobile
 

A jednak! Apple pokazuje dwa nowe iPhone'y

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
(KG)(RNK)
 
materiały prasowe
materiały prasowe

Nie jeden, ale dwa nowe iPhone'y pokazał dziś w Cupertino Tim Cook, szef Apple'a. Ten pierwszy, to model 5C - nieco tańszy, wykonany z plastikowej obudowy, ale za to w pięciu kolorach do wyboru, czyli białym, niebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym. Oprócz niego, na sklepowych półkach już niedługo pojawi się inny model - iPhone 5S, czyli ulepszona wersja piątki. Jego wygląd niemal w ogóle nie odbiega od poprzednika, pomijając kolor obudowy. Oprócz standardowych barw, będzie można kupić go w kolorze... złota.

Różnice pomiędzy 5C a 5S w zasadzie tyczą się przede wszystkim obudowy i procesora. Twórcy wyposażyli model 5C w układ A6, zaś w lepszej wersji taktować będzie najnowszy, 64-bitowy A7. Ekran i większość parametrów pozostaną podobne - oba modele będą miały 4-calowe ekrany, takie same jak w piątce i aparaty 8 megapikseli.

Nowe 5S i 5C będą też pracowały na najnowszym systemie operacyjnym iOS7, który ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej 18 września. Wszystkie jego szczegóły nie są jeszcze znane, ale Apple sporo zmieni w wyglądzie, domyślnych dźwiękach, dzieleniu fotografii oraz doda radio iTunes.

Apple uruchomi sprzedaż między innymi na terenie USA od 13 września dla 5C i od 20 września dla 5S. Za słabszy model Amerykanie zapłacą 99 dolarów przy dwuletnim abonamencie i 199 dolarów za 5S w tej samej opcji. Obecnie nie wiadomo, kiedy smartfony trafią do Polski ani w jakiej będą cenie.

Eksperci tym razem zgadli

Branżowe media od kilku miesięcy żyły doniesieniami na temat najnowszych urządzeń Apple'a. Słusznie podejrzewały, że firma odejdzie od dotychczasowej polityki i zaprezentuje aż dwa produkty.

Analitycy nie mają bowiem wątpliwości, że firma potrzebuje nowości, by odzyskać dawną dynamikę rozwoju. Afera z mapami, rosnąca konkurencja i brak innowacji sprawił, że inwestorzy zaczęli w nią wątpić. Jeszcze we wrześniu 2012 płacili za jej akcje nawet 693 dolarów, a już kilka miesięcy później kurs się załamał i cena spadła o ponad 40 procent. Firma ratowała się wprawdzie skupując własne akcje z rynku, problem jednak pozostał.

Nowe produkty to dla niej szansa, by ponownie zauroczyć inwestorów. Tak jak podejrzewały media iPhone 5s kontynuuje tradycje poprzednich modeli, a zmiany w jego wyglądzie są bardzo nieznaczne. Nowe urządzenie zostało jednak wyposażone w czytnik linii papilarnych i szybszy procesor (64-bitowy).

Znacznie więcej emocji budzi tańsza wersja iPhone'a. Model 5c - już wiemy, że w kolorowych obudowach - ma stać się dla Apple szansą na powalczenie o zupełnie nowych użytkowników, zwiększenie sprzedaży w mniej zamożnych krajach, a przede wszystkim na skuteczną konkurencją z pozostałymi producentami smartfonów. Decyzja o wypuszczeniu "taniego" iPhone'a jest dla Apple przełomowa. Choć podobne informacje pojawiały się w mediach już od jakiegoś czasu, zarząd firmy konsekwentnie je dementował.

Czy zaprezentowane dzisiaj urządzenia pomogą Timowi Cookowi spełnić oczekiwania coraz bardziej zniecierpliwionych inwestorów?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.