17.10.2014 / Mobile
 

Android 5.0 Lollipop. Zobacz, czy dostaniesz aktualizację

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
(MR)
 
Google
Google

Google zaprezentował w tym tygodniu trzy nowe urządzenia z rodziny Nexus oraz kolejną wersję systemu operacyjnego Android L. Gigant z Mountain View obiecuje, że Android 5.0 Lollipop to największa zmiana w oprogramowaniu od 2011 roku. Kto dostanie aktualizację? Kolejni producenci sprzętu ujawniają listy smartfonów, na które trafi system Lillipop.

Jak zapowiedział sam Google na oficjalnej konferencji Android 5.0 Lollipop trafi w pierwszej kolejności na urządzenia z rodziny Nexus. Użytkownicy Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, a także tabletów Nexus 7, nowego Nexus 9 i Nexus 10 będą się cieszyć z uaktualnienia najwcześniej.

Znamy również wstępne plany tajwańskiego HTC. Spółka zadeklarowała, że Lollipop na pewno trafi na smartfony HTC One (M7) i HTC One (M8). Co natomiast z innymo modelami?

Tych informacji tajwańska spółka wciąż nie podała. Obiecuje jednak, że aktualizacje pojawią się na ich sprzęcie w ciągu zaledwie 90 dni od światowej premiery systemu Android 5.0. Dla użytkowników oznacza to, że sprzęt może być uaktualniany do stycznia 2015.

Sony również opublikował pełną listę, które otrzymają nowego Androida. Lillipop pojawi się na wszystkich produktach z serii Z, ale użytkownicy tych smartfonów będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na ich urządzeniach pojawi się on dopiero w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Przedstawiciele firmy w oficjalnym komunikacie podkreślili, że dzięki szybkiemu udostępnieniu wersji testowej już od jakiegoś czasu pracowali nad nowymi aplikacjami.

Które telefony japońskiej firmy otrzymają nowy system? Będą to: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z Ultra Google Play Edition, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact oraz Xperia Z3 Tablet Compact.

Samsung oraz LG wciąż nie poinformowały, które urządzenia mogą liczyć na aktualizację do najnowszej wersji systemu Google. Inaczej postąpiła Motorola, która na oficjalnym blogu firmy udostępniła długą listę urządzeń. Z Android 5.0 Lollipop na pewno będą mogli korzystać posiadacze smartfonów Moto X, Moto G i Moto E wszystkich generacji. Na dodatek aktualizacja czeka posiadaczy Droid Ultra, Droid Maxx i Droid Mini.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (8)
komóra
1. komóra, 95.172.74.*, 17.10.2014 / 23:46
Mam Iphone 5s, czy otrzymam aktualizację do lizaczka?
Ar2r
2. Ar2r, 83.31.16.*, 18.10.2014 / 02:01
Samsunga nie interesuje aktualizacja. Użytkownicy powinni natychmiast wywalić posiadane telefony do kibla i pędzić po zakup nowych. Niechże wreszcie ogłoszą nakaz oddania im wszystkich pieniędzy natchmiast - nie trzeba będzie spekulować a koncern się nachapie... FORSA, FORSA, FORSA... :-(
adam
3. adam, 88.156.114.*, 18.10.2014 / 07:41
Zgadza sie, nigdy więcej samsunga
nox
4. nox, 78.88.182.*, 18.10.2014 / 09:08
Tak, oczywiscie! Do swojego iphone mozesz zainstalowac takze Windows 10! Od teraz mozesz wybierac miedzy ios, adroid 5, a win 10!
Andzyj
5. Andzyj, 94.126.178.*, 18.10.2014 / 10:29
Oczywiście, musisz go tylko odblokować: 1. Upewnij się, że w całym domu masz zasięg WiFi2. Wyłącz telefon!3. Włóż go do mikrofalówki na 30 sekund na 300-450W. (Nie więcej, pamięć jest za wolna i się nie zaktualizuje)4. Telefon właśnie został odblokowany i powinien znaleźć aktualizację.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.