8.12.2016 / Mobile
 

FitBit przejął Peeble. Klienci zostali z niczym

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
źródło: Peeble Blog
źródło: Peeble Blog

FitBit, producent inteligentnych opasek, przejął Peeble - firmę, która sukces zawdzięcza crowdfundingowi. Użytkownicy, którzy na Kickstarterze wsparli projekt Peeble 2, do końca marca 2017 roku otrzymają zwrot wpłaconych środków. 

Peeble to smartwatch, który do tej pory uważany był za jeden z największych crowdfundingowych sukcesów. W 2012 roku projekt wsparło ponad 60 tysięcy osób kwotą ponad 10 milionów dolarów. Zegarek na rynku, który dopiero się tworzył odniósł na tyle duży sukces, że szybko pojawiły się jego kolejne wersje. W 2015 roku firma ponownie poprosiła o wsparcie i... ponownie je otrzymała, mimo że była już spółką z sukcesem komercyjnym na koncie.

W międzyczasie okazało się jednak, że rynek nie rośnie tak szybko jak wszyscy się spodziewają w związku z czym producenci smartwatchy, zaczęli notować straty. Nawet Apple, dla którego Apple Watch miał być następcą iPhone'a, nie zdołało powstrzymać załamania.

Wobec tego Peeble przyjęło ofertę spółki FitBit, która zainteresowana była przejęciem firmy za 40 miliardów dolarów. Niestety, interesowało ją wyłącznie oprogramowanie.  A to oznacza, że zegarek Peeble 2 nie trafi do klientów. Otrzymają oni co prawda zwrot wpłaconych środków, ale i na to przyjdzie im poczekać może nawet cztery miesiące. Zegarki Peeble przestaną być także wspierane i rozwijane. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Michal
1. Michal, 62.233.166.*, 09.12.2016 / 12:39
http://www.theverge.com/2016/12/7/13867158/fitbit-buys-pebble-smartwatch-acquisition-deal

powyższe źródło mówi że transakcja była warta niecałe 40 milionów, nie miliardów
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.