Interfejs Androida zawiera pewne elementy, które można spotkać także w iPhonie. Widać też, że programiści z Mountain View wzorowali się na oryginalnym, stareńkim Palm OS-ie. Najważniejsza jest jednak zupełnie nowa filozofia. Apple kazało swoim klientom korzystać z konkretnych programów w ograniczonej liczbie krajów. Google nie chce stosować takich restrykcji.
Ale takie nastawienie też niesie ze sobą pewne zagrożenia. Społeczność Androida może ulec fragmentacji, na rynku pojawią się różne, nie do końca kompatybilne implementacje systemu. Modyfikacje będą mogli wprowadzać zarówno producenci sprzętu jak i operatorzy telekomunikacyjni. W teorii prawo do zmian uzyskają także zwykli użytkownicy.
Niekompatybilność może wynikać z zainstalowanego w danym modelu urządzenia zestawu interfejsów programowania aplikacji. Dlatego Google dostarczy specjalne narzędzie diagnostyczne ustalające, czy wszystkie potrzebne API są obecne.
Źródło: RWW
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy agencją butikową.Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach.
Jesteśmy jedynym...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Sięgnij Gwiazd ze Space Ads
Odkryj z nami ✨ Galaktykę Digital Marketingu ✨
Tworzymy wyróżniające,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Wydaje mi się, że wspomniana destandaryzacja platformy, mająca nastąpić jakoby w wyniku modyfikacji platformy przez różne podmioty jak operatorzy czy producenci telefonów, nie jest dużym zagrożeniem. Popatrzmy na platformę Java w telefonach.. Producenci telefonów, mają dość dużo swobody w implementacji Javy, mogą decydować o ilości i rodzaju API dostępnych w danym modelu telefonu. Co więcej często zestandaryzowane rozszerzenia implementują w różny sposób, co powoduje konieczność przeprowadzania tzw portingu mobilnych aplikacji i gier na różne modele telefonów. Porting polega na dostosowywaniu aplikacji do działania na danym modelu lub grupie modeli telefonów. W przypadku mobilnej Javy - rynek świetnie z tym sobie poradził. Myślę, ze nie gorzej będzie w przypadku Androida :-)
W pełni zgadzam się z przedmówcą.
A co najważniejsze: dzięki takiemu podejściu powstaną pomysły, które w zamkniętym oprogramowaniu nie miałyby nigdy szansy zaistnienia. W innowacyjnej grupie siła, a nie ma nic lepszego niż społeczność "zapaleńców" i ludzi, których to po prostu kręci. Cała ideologia Open source i Google.