17.05.2017 / Mobile
 

Miał być koniec roamingu, a wyszło jak wyszło

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Od połowy czerwca na terenie całej Unii Europejskiej każdy klient lokalnej sieci telekomunikacyjnej powinien z niej korzystać bez ponoszenia dodatkowych opłat roamingowych. Zysk dla klientów, oznacza jednak stratę dla operatorów, więc polscy starają się ją zminimalizować. Niewykluczone jednak, że ich zabiegi spotkają się ze sprzeciwem Brukseli. Komisja Europejska ma wątpliwości, czy są one zgodne z nowym rozporządzeniem. 

Jedynie Orange nie ma się czego obawiać. Pomarańczowy operator dostosował się do decyzji urzędników bez żadnych "drobnych druczków", pozostali operatorzy - wprowadził jednak zapisy, które sprawią, że ich użytkownik za połączenie zagraniczne tak czy owak zapłaci więcej niż w Polsce. A nie o to przecież chodziło. 

Puls Biznesu, powołując się na źródła zbliżone do KE, pisze, że Komisja jest "zaskoczone treścią cenników Play i T-Mobile, bo nie są one zgodne z regulacjami unijnymi". Nie jest to co prawda oficjalne stanowisko w tej sprawie, ale sygnał jest wyraźny. Na propozycje polskich operatorów zareagował też UKE, stwierdzając, że że "oczekuje wypełnienia nowych obowiązków przez krajowych operatorów mobilnych".

Wszyscy operatorzy powinni dostosować swoje oferty roamingowe do obowiązujących przepisów prawa, mówiących o przełożeniu ofert krajowych na połączenia na terenie państw Unii, z uwzględnieniem darmowych limitów minutowych, SMS i MMS oraz usług nielimitowanych przyznanych w kraju, podczas podróży zagranicznych na obszarze UE – czytamy w komunikacie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Urząd nie odniósł się jeszcze do konkretnych przypadków, bo dopiero wpływają do niego informacje na temat nowych taryf operatorów. Jednak przypomniał, że mogą im grozić sankcje finansowe.

W przypadku stwierdzenia naruszenia przez operatorów obowiązków określonych w rozporządzeniu, Prezes UKE zażąda natychmiastowego zaprzestania takiego naruszenia oraz podejmie wszelkie konieczne działania wynikające z obowiązujących przepisów, włącznie z możliwością nałożenia kar pieniężnych – pisze Prezes UKE.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.