29.06.2018 / Mobile
 

Musical.ly. Jaki potencjał marketingowy tkwi w tej platformie?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
źródło: Pexels.com
źródło: Pexels.com

Czym jest aplikacja, na punkcie której oszalały setki tysięcy nastolatków, a której obsługa przysparza niemałych problemów samym millenialsom? Analizuje agencja Hash.fm.

- Mówiąc o Musical.ly powinniśmy wyobrazić sobie hybrydę Snapchata ze Spotify wraz  z potężnym narzędziem do montażu i platformą społecznościową zamkniętą w smartfonie.

Konrad Traczyk, założyciel i CEO Hash.fm. 

 

Jak działa Musical.ly?

Dzięki tej aplikacji za pomocą kilku kliknięć można stworzyć krótkie wideo i zmiksować je z muzyką. Efektem  możemy podzielić się ze znajomymi używając do tego różnych kanałów.

Prostota działania, dynamika oraz mobilność aplikacji w połączeniu z ulubioną muzyką nastolatków pozwoliły Musical.ly skupić wokół aplikacji ponad 240 milionów użytkowników na całym świecie. Poza Chinami aplikacja znalazła rzesze odbiorców w Stanach, Kanadzie, Indiach oraz Europie – w szczególności w Niemczech i Włoszech.

Milionowi Top Muserzy

Musical.ly to pierwsza platforma społecznościowa angażująca tak młodych użytkowników. Hash.fm we współpracy z polskimi „muserami” opracował jedyny ranking topowych gwiazd platformy, na których musicale czekają każdego dnia setki tysięcy nastolatków.

Pierwsza trójka Top Muserów to Kinga Sawczuk, Dominik Rupiński i Lena Kociszewska, których konto każdego z nich śledzi ponad milion fanów. 

65611_1.png

Agencja Hash.fm zrealizowała ostatnio kampanie m.in. dla największych marek FMCG na rynku oraz instytucji takich jak Rzecznik Praw Dziecka. 

- Podczas kampanii dla RPD, pod hasztagiem #StopSzkolnejAgresji powstało ponad 16 tys. publikacji, które szacuje się, że wygenerowały ponad 10 mln wyświetleń. Wynik ten jasno pokazuje z jak ogromnym zaangażowaniem mamy do czynienia, mówiąc o użytkownikach Musical.ly. To potężny potencjał marketingowy platformy. Hash.fm jest w stałym kontakcie z „muserami”, dzięki czemu na bieżąco czerpiemy z ich insightów, co z kolei przekłada się na wysoką skuteczność przygotowywanych przez nas kampanii dla marek. Kanały muserów  – influencerów tej platformy - nie są jeszcze tak wyeksploatowane reklamowo jak np. te Youtuberów czy Instagramerów. To nowa fala liderów opinii w pełni autentycznych dla swojej grupy docelowej – mówi Konrad Traczyk.

 

 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Lenek
1. Lenek, 91.231.72.*, 08.10.2018 / 13:41
ostatnio http://www.agencja.calisia.pl/ poleciła mi kilka rozwiązań w tej platformie, zdecydowałem się na testy. może potem podzielimy się efektami
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.