13.02.2015 / Mobile
 

Najniebezpieczniej jest w domu. Tak giną smartfony

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Wkładamy urządzenie razem z pościelą do pralki, wpada do muszli klozetowej czy do wanny podczas kąpieli. W sumie w ciągu ostatnich siedmiu lat Polacy wydali na naprawę i wymianę urządzań ponad cztery miliardy złotych.

Do wypadków dochodzi najczęściej w domu, a konkretnie w salonie. Z badania firmy Square Trade European Smartphone Accidents Study wynika, że aż 48 procent tych urządzeń doznaje urazów w domowym zaciszu.

Aż 29 procent zniszczeń ma miejsce w salonie, 23 procent w kuchni i 16 procent w sypialni. Ostrożność należy zachowywać w łazience, gdzie dochodzi do 15 procent wypadków. W toalecie nurkuje jedynie osiem procent smartfonów.

- Badania pokazują, że niemal nie rozstajemy się z telefonami, a w każdym miejscu, gdzie je zabieramy ze sobą, zdarzają się nieszczęśliwe wypadki. O ile dom jest jednym z najbardziej bezpiecznych miejsc dla ludzi, z pewnością jednak nie dla smartfonów - kometuje Kevin Gillan, dyrektor zarządzający Square Trade w Europie.

Mimo, że salon jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w większości krajów europejskich, w których przeprowadzone było badanie, z punktu widzenia uszkodzeń telefonu niebezpieczny jest cały dom.

Metodologia i źródła danych: 1. European Smartphone Accidents Study - badanie Square Trade przeprowadzone w sierpniu 2014 przez ResearchNow i Qualtrics (panel online). Odpowiedzi zebrano od ponad 13 tys. właścicieli smartfonów w Europie. 2. Kurs wymiany walut za Bloomberg.com z 8.14.2014. 3. Badanie Global Mobile Consumer Survey, Deloitte, lipiec 2013. 4. The World Factbook za CIA.gov. 5. Badanie Our Mobile Planet Smartphone, Google, 2013. 6. GSMA Intelligence.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.