22.12.2016 / Mobile / Mobile
 

Proste i bez taniego efekciarstwa, czyli najlepsze kampanie mobilne 2016 roku

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Daniel Przygoda (fot. VML Poland)
Daniel Przygoda (fot. VML Poland)

Marketing mobilny to ciągle "gorący" temat w branży, a marki ciągle szukają skutecznego sposoby dotarcia do mobilnych użytkowników. Daniel Przygoda z agencji VML specjalnie dla Interaktywnie.com pokazuje te, które poradziły sobie z tym najlepiej. - Szukałem, rzeczy, które są nieoczywiste i proste, a zarazem robią coś więcej aniżeli generowanie kolejnych terabajtów danych na serwerach - pisze. 

Broadcast without Borders

Nie jest to klasyczna współczesna kampania z wykorzystaniem smartfona. Nie jest to superfunkcjonalna high-tech appka. Nie wywołała, rzekomo ogólnoświatowej zajawki na dzielenie się tym skąd, kto jest (vide edytowalny sticker straight outta gdziekolwiek), ani jej skutkiem nie jest wysyp selfie z wylewającym się na głowę wiadrem napoju Gatorade. Wierzę, za to, że jeżeli chociaż kilkaset (może kilka tysięcy) osób przez chwilę poczuło się lepiej to warto o niej napisać.

Autorzy kampanii „Broadcast without Borders” postanowili połączyć świat mobile i świat radia, żeby umożliwić rozbitym członkom syryjskich rodzin złożenie życzeń z okazji dnia mamy. Dzwoniąc na specjalny numer ludzie mogli nagrać życzenia, które były emitowane później przez syryjską ogólnonarodową rozgłośnię. Tylko tyle i aż tyle.

Szanuję autorów za bardzo sprawny koncept i wolę wierzyć, że kierowała nimi przede wszystkim szczera chęć pomocy, dopiero na drugim miejscu wizja ewentualnych nagród.

Give me Heart

Nie ma tu fajerwerków i taniego efekciarstwa. Pomysł jest bardzo prosty i chwytający za serce. Dosłownie.

Były dwa poważne tematy, będzie jeden głupi. Ale jak ktoś lubi koty to mam nadzieje, że doceni. Uwaga! Pierwsza appka, która umożliwia kotu zrobienie selfie. Fotkę dostaniemy na telefon (zobacz: tu)

61323_cc.png

Tak wiem, rok wcześniej pojawił się catstacam, który dla odmiany publikował na Instagramie zdjęcia z kociego życia http://catstacam.squarespace.com/. Catmera jest mniej inwazyjna i robi coś co wielu posiadaczom kotów się niewątpliwie spodoba.

 

Daniel Przygoda, creative, VML Poland. Przez ponad 5 lat prowadził szkolenia jako trener edukator dla Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Przez ponad dwa lata działał jako animator kultury pracując m.in. jako menago w Osir Cycle Culture Cafe, a potem dla Kamieniołomów i Chłodnej 25. Następnie, jako freelancer wspierał wspólnie z Grześkem Piątkiem i Maćkiem Żakowskim starania Warszawy w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Koniec końców wylądował w branży reklamowej i spędza tu już piąty rok. Pracował dla Bluebbery/Agencja Warszawa, K2, a od ponad roku wymyśla, prezentuje agencji VML Poland.

 

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Europa
1. Europa, 86.63.87.*, 23.12.2016 / 17:08
Rozumiem, że stanowicie reklamę dla imigrantów... jak tu chwycić za serce i rozreklamować...ach... interaktywnie chyba się pożegnamy.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.