26.07.2017 / Mobile
 

Rośnie rzesza konsumentów "mobile only". Lubią innowacje 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
BLIK
BLIK

Chcąc sprzedawać nie zapominaj o grupie klientów, którzy korzystają niemal wyłącznie z przenośnych urządzeń. Jeśli z twojej oferty nie można wygodnie skorzystać za pośrednictwem smartfonu czy tabletu to tak, jakbyś nie miał im nic do zaoferowania. Mobile Institute wyodrębnił w badaniu "Smart okazje. Zwyczaje zakupowe Polaków" grupę użytkowników - osoby, które korzystają z systemu płatności BLIK. Są ich cztery miliony. Są bardziej otwarte na nowinki a część z nich można określić jako klientów "mobile only".

Wszyscy "blikowicze" korzystają z aplikacji mobilnych banków. To oczywiste, bo BLIK jest elementem bankowych aplikacji. Jednak wśród generalnej populacji konsumentów bankowość mobilna nie jest jeszcze standardem – korzysta z niej tylko 17 proc. Jeszcze mniej popularne są oferty promocyjne oferowane przez banki klientom mobilnym. Tylko 9 proc. konsumentów i aż 53 proc. użytkowników BLIKA je wykorzystuje.

"Blikowicze" to wyjątkowo mobilni konsumenci, którzy optymalizują proces zakupów i szukają okazji. Aż 89 proc. korzysta z aplikacji z promocjami na smartfona, 96 proc. chciałoby mieć aplikację, która pokazywała by promocje w pobliżu, a 86 proc. taką z funkcją social login. Ponad połowa przebadanych blikowiczów (53 proc.) ceni sobie oferty promocyjne, które oferują im banki w swoich aplikacjach, a 23 proc. zamierza zacząć z nich korzystać. 

Zamiłowanie do technologii mobilnych wyraźnie odróżnia blikowiczów od pozostałych kupujących. Miażdżąca większość konsumentów (85 proc.) nie ma na telefonie żadnej aplikacji z promocjami i ignoruje promocyjne oferty w aplikacjach banków (55 proc.). Aż 67 proc. kupujących nie chce aplikacji lokalizującej okazje (67 proc.) i nie potrzebuje logowania przez portale społecznościowe.

Ponad połowa przebadanych przez Mobile Institute konsumentów (54 proc.) w ogóle nie planuje miesięcznych budżetów wydatków. Tylko 18 proc. trzyma się wyznaczonego budżetu, zaś pozostałym zdarza się go przekraczać. Z kolei wśród blikowiczów ten odsetek jest znacząco niższy – tylko 11 proc. nie planuje wydatków. Aż 55 proc. użytkowników BLIKA zadeklarowało, że nie tylko prowadzi budżet bieżących wydatków, ale też sumienne go przestrzega.  

O BADANIU
Raport „Smart okazje. Zwyczaje zakupowe Polaków” powstał na podstawie badania, które przeprowadził Mobile Institute na zlecenie AdRetail we współpracy z Polskim Standardem Płatności. Badanie zostało przeprowadzone 23-29 maja 2017 roku. Dane zostały zebrane za pomocą elektronicznych, responsywnych ankiet emitowanych w internecie (CAWI). W badaniu wzięło udział ponad 2800 osób powyżej 15 roku życia.
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Michał
1. Michał, 81.219.173.*, 28.07.2017 / 18:12
Badania średnio odkrywcze. Z BLIKa korzystają głównie młodzi ludzie, dobrze obeznani z technologią. Nie dziwne zatem, że korzystają oni aktywnie ze swoich smartfonów (w tym i aplikacji ze zniżkami). Sam oprócz korzystania z BLIKa mam jeszcze apke http://picodi.com i kilka jej podobnych. Starsze pokolenia natomiast wolą tradycyjne podejście do bankowości a ze swoich smartfonów korzystają nieco mniej "smart" :) co jest oczywiste. Zaskakujący jest natomiast trend wyższej świadomości planowania budżetu wśród (jak już ustaliliśmy) młodszych userów. Czyżby młode pokolenie było bardziej świadome od swoich rodziców?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.