
Chcąc sprzedawać nie zapominaj o grupie klientów, którzy korzystają niemal wyłącznie z przenośnych urządzeń. Jeśli z twojej oferty nie można wygodnie skorzystać za pośrednictwem smartfonu czy tabletu to tak, jakbyś nie miał im nic do zaoferowania. Mobile Institute wyodrębnił w badaniu "Smart okazje. Zwyczaje zakupowe Polaków" grupę użytkowników - osoby, które korzystają z systemu płatności BLIK. Są ich cztery miliony. Są bardziej otwarte na nowinki a część z nich można określić jako klientów "mobile only".
Wszyscy "blikowicze" korzystają z aplikacji mobilnych banków. To oczywiste, bo BLIK jest elementem bankowych aplikacji. Jednak wśród generalnej populacji konsumentów bankowość mobilna nie jest jeszcze standardem – korzysta z niej tylko 17 proc. Jeszcze mniej popularne są oferty promocyjne oferowane przez banki klientom mobilnym. Tylko 9 proc. konsumentów i aż 53 proc. użytkowników BLIKA je wykorzystuje.
"Blikowicze" to wyjątkowo mobilni konsumenci, którzy optymalizują proces zakupów i szukają okazji. Aż 89 proc. korzysta z aplikacji z promocjami na smartfona, 96 proc. chciałoby mieć aplikację, która pokazywała by promocje w pobliżu, a 86 proc. taką z funkcją social login. Ponad połowa przebadanych blikowiczów (53 proc.) ceni sobie oferty promocyjne, które oferują im banki w swoich aplikacjach, a 23 proc. zamierza zacząć z nich korzystać.
Zamiłowanie do technologii mobilnych wyraźnie odróżnia blikowiczów od pozostałych kupujących. Miażdżąca większość konsumentów (85 proc.) nie ma na telefonie żadnej aplikacji z promocjami i ignoruje promocyjne oferty w aplikacjach banków (55 proc.). Aż 67 proc. kupujących nie chce aplikacji lokalizującej okazje (67 proc.) i nie potrzebuje logowania przez portale społecznościowe.
Ponad połowa przebadanych przez Mobile Institute konsumentów (54 proc.) w ogóle nie planuje miesięcznych budżetów wydatków. Tylko 18 proc. trzyma się wyznaczonego budżetu, zaś pozostałym zdarza się go przekraczać. Z kolei wśród blikowiczów ten odsetek jest znacząco niższy – tylko 11 proc. nie planuje wydatków. Aż 55 proc. użytkowników BLIKA zadeklarowało, że nie tylko prowadzi budżet bieżących wydatków, ale też sumienne go przestrzega.
O BADANIU |
Raport „Smart okazje. Zwyczaje zakupowe Polaków” powstał na podstawie badania, które przeprowadził Mobile Institute na zlecenie AdRetail we współpracy z Polskim Standardem Płatności. Badanie zostało przeprowadzone 23-29 maja 2017 roku. Dane zostały zebrane za pomocą elektronicznych, responsywnych ankiet emitowanych w internecie (CAWI). W badaniu wzięło udział ponad 2800 osób powyżej 15 roku życia. |
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy agencją butikową.Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach.
Jesteśmy jedynym...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Sięgnij Gwiazd ze Space Ads
Odkryj z nami ✨ Galaktykę Digital Marketingu ✨
Tworzymy wyróżniające,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Badania średnio odkrywcze. Z BLIKa korzystają głównie młodzi ludzie, dobrze obeznani z technologią. Nie dziwne zatem, że korzystają oni aktywnie ze swoich smartfonów (w tym i aplikacji ze zniżkami). Sam oprócz korzystania z BLIKa mam jeszcze apke http://picodi.com i kilka jej podobnych. Starsze pokolenia natomiast wolą tradycyjne podejście do bankowości a ze swoich smartfonów korzystają nieco mniej "smart" :) co jest oczywiste. Zaskakujący jest natomiast trend wyższej świadomości planowania budżetu wśród (jak już ustaliliśmy) młodszych userów. Czyżby młode pokolenie było bardziej świadome od swoich rodziców?