19.08.2013 / Oceny serwisów / Portale
 

Eksperci oceniają nowy portal Wrocławia

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Testowa wersja nowej odsłony serwisu Wrocław.pl została uruchomiona 1 sierpnia 2013 roku pod adresem beta.www.wroclaw.pl Zmianie uległa nie tylko szata graficzna, ale przede wszystkim zawartość, nad którą oprócz zespołu dziennikarskiego, będą pracowały znane, wrocławskie nazwiska - cotygodniowe felietony będzie pisał Zdzisław Smektała.

- Nowy layout uważam za czytelny, chociaż z radością powitałbym lepsze opisy wyników wyszukiwania, określające typ znalezionego kontentu. Obecnie nie wiadomo, czy trafimy do aktualności, galerii, itd. Miłym widokiem jest box prezentujący najnowsze wpisy z oficjalnego miejskiego konta na Twitterze – ocenia Piotr Augustyński, user experience manager w agencji interaktywnej Insignia.

- Dobry kierunek zarówno graficzny jak i użytecznościowy, ale jeszcze sporo pracy przed projektantami, aby serwis stał się w pełni funkcjonalny. Z ogromnym zainteresowaniem będę śledzić jego dalszy rozwój. Z pewnością większa ilość materiału multimedialnego ożywi stronę i uczyni ją bardziej interaktywną – dodaje Ewelina Klimas, art director agencji interaktywnej Adweb.pl.

W finalnej wersji strony planowane jest uruchomienie dodatkowych funkcjonalności:

- wersji mobilnej;
- kanałów RSS;
- darmowej tablicy ogłoszeń dla mieszkańców;
- forum dyskusyjnego,
- newslettera;
- modułów umożliwiających dokonywanie rezerwacji i zakupów;

Strona będzie ponadto przetłumaczona na języki angielski, niemiecki i hiszpański.

Bogactwo treści nie dla wszystkich jednak jest zaletą. - Odniosłem wrażenie, że twórcy mieli nie lada problem z podjęciem wyboru, czym tak naprawdę chcą, aby ten serwis był. Na chwilę obecną stanowi źródło informacji wszelkiej i żadnej zarazem – uważa Przemysław Trepka z agencji Buzz Media.

- Na stronie znajduje się zbyt wiele różnorodnych elementów (boxy, reklamy, znaczniki), co sprawia, że użytkownikowi będzie ciężko skupić się na odnalezieniu informacji, których poszukuje - potwierdza Małgorzata Bednarek, dyrektor ds. strategii w Migomedia.pl.

Przeładowanie informacjami szczególnie przyjezdnym może utrudniać korzystanie ze strony. - Patrząc na oficjalne portale największych polskich miast można wyjść z założenia, że ich adresatem z pewnością nie jest turysta, który dzięki tym stronom może zaplanować swój pobyt i odnaleźć najbardziej wartościowe informacje - mówi Maciej Dutkowski, senior creative manager w agencji Socializer. - Nowy serwis Wrocław.pl niestety też nie będzie dla nich przyjazny.

Specjaliści podkreślają jednak, że z ostateczną oceną przedsięwzięcia należy wstrzymać się do zakończenia projektu i wdrożenia wszystkich zapowiadanych funkcjonalności, z którym wiele wydaje się dobrym posunięciem.

- „Całe miasto w jednym miejscu” – ambitny projekt nowego portalu Wrocław.pl z pewnością wyróżnia się na tle innych, niezbyt efektownych serwisów największych polskich miast. Reakcja na oczekiwania użytkowników jest widoczna, bo planowana wersja mobilna strony, różne wersje językowe i tablica ogłoszeń lokalnych są z pewnością krokiem naprzód - zauważa Maciej Dutkowski, senior creative manager z Socializera. - Problemów jednak nie brakuje przede wszystkim pod kątem użyteczności, co spowodowane jest ogromnym natężeniem treści.

- Na duże uznanie zasługują osoby odpowiedzialne za architekturę informacji w serwisie. Niestety, cała reszta procesu przebudowy wygląda tak, jakby została dostosowana do standardów sprzed co najmniej dziesięciu lat. Jednak, jako że oceniam wersję beta portalu, żywię nadzieję że niebawem po wejściu na Wroclaw.pl moim oczom ukaże się serwis na miarę roku 2013 - podsumowuje Tomasz Stachoń, web developer, Netizens digital innovation house:

 

Wroclaw.pl - Kliknij i przeczytaj komentarz eksperta

Piotr Augustyński, user experience manager, agencja interaktywna Insignia Poprzednia wersja serwisu została zaprezentowana trzy lata temu. Przez ten czas sieć bardzo się zmieniła – responsywność, integracja z mediami społecznościowymi oraz przejrzyste layouty są dzisiaj codziennością. Na tle tych zmian wersja beta wypada całkiem nieźle, choć trzeba też zwrócić uwagę na szereg minusów.
Ewelina Klimas, art director, agencja interaktywna Adweb.pl To zdecydowanie dobry kierunek rozwoju i zmiana na lepsze. Jednak nadal jest tu wiele elementów do poprawienia.

Przemysław Trepka, creative direction / design / web development, agencja Buzz Media Ktoś zapomniał zadać sobie pytanie "Komu ten portal powinien być przydatny w pierwszej kolejności".

Małgorzata Bednarek, dyrektor ds. strategii, agencja interaktywna Migomedia.pl Jeszcze sporo pracy przed redakcją, żeby strona była w pełni użyteczna i funkcjonalna dla odwiedzających ją osób.

Maciej Dutkowski, senior creative manager, agencja Socializer Publikacja wersji testowej strony, a także otwarcie jej twórców na dyskusje oraz opinie – również te negatywne, daje nadzieję że wdrożone zostaną takie rozwiązania, dzięki którym stolica Dolnego Śląska będzie miała najnowocześniejszy i najlepszy serwis miejski w Polsce.

Tomasz Stachoń, web developer, Netizens digital innovation house: „Całe miasto w jednym miejscu” – to motto zostało niestety przesadnie odzwierciedlone w serwisie.

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.