20.01.2016 / Oceny serwisów / Portale
 

LoveKrakow.pl, regionalny krakowski serwis, zmienia się. Na dobre?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Lovekrakow.pl to jeden z najpopularniejszych, niezależnych portali poświęconych stolicy Małopolski. Choć ostatnio w naszym zestawieniu mediów regionalnych ulega korporacyjnej konkurencji, nie przestaje walczyć o zainteresowanie użytkowników. Tym razem przechodząc gruntowny rebranding. Czy jednak idzie we właściwym kierunku? Poznaj opinie ekspertów.

A te są zakakująco zgodne. Serwis nie sili się na nowoczesność, wyraźnie przedkładając nad nią czytelność i przejrzystość. I to jest plus. Gorzej, że niektóre funkcje wydają się albo niedopracowane, albo - co gorsze - nie do końca przemyślane, jak na przykład opcja filtrowania według dzielnic, której funkcjonalność jest mocno dyskusyjna.

- Niestety, po wybraniu konkretnego obszaru miasta użytkownik może pozostać w lekkiej rozterce, bo strona nie przekierowuje go do specjalnie wyselekcjonowanych sekcji. Nadal zostaje on w miejscu z listą dzielnic z wielkim banerem poniżej. Scrollując dalej – owszem, pojawiają się jakieś aktualności i artykuły, ale nie jesteśmy poinformowani czy rzeczywiście pochodzą one z interesującej nas dzielnicy - ocenia Adam Rżanek z agencji Mosqi.to

Zmianą na lepsze powinna okazać się także bardziej stonowana kolorystyka, która - w odróżnieniu od tej, która panowała w poprzedniej wersji - daje wrażenie przemyślanej organizacji i porządku. Niestety, idąc dalej - kolory wydaje się dobrane dość przypadkowo. Twórcy strony nie zdecydowali sie na wykorzystanie ich znaczeń, co w pierwszym odczuciu może być mylące. - Czemu "Na sygnale" jest żółty, a "Kultura" czerwony — aż prosi się, by było odwrotnie - pyta Filip Iwański z agencji IMAGINE.

Strona dobrze jednak wygląda na różnych urządzeniach, nowe logo jest co najmniej poprawne, a struktura serwisu - wyraźnie lepsza od poprzedniej. - - Reasumując, idea zmiany wyglądu strony ku zwiększeniu czytelności była krokiem wykonanym w dobrym kierunku. Warto by teraz zrobić krok dalej i skupić się na użyteczności oraz optymalizacji - Michał Bocheński z Biura Podróży Reklamy:

Źródło: Interaktywnie.com
(eksperci oceniali serwis w dniach 13-15.01.2016 r.)

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
Adam Rżanek (fo. MOSQI.TO)

Adam Rżanek, Senior Graphic Designer, MOSQI.TO:

Niestety, obok potrzebnych zmian są również takie detale, które znacznie utrudniają korzystanie z serwisu – widoczny na pierwszy rzut oka ogromny baner reklamowy, mało wyraźne menu, a także brak możliwości wyszukiwania informacji i nieoczywiste filtrowanie treści dotyczących poszczególnych dzielnic.

Michal Bochenski

Michał Bocheński,  Technology manager, Biuro Podróży Reklamy:

Odświeżenie layoutu portalu informacyjnego Lovekrakow.pl na pierwszy rzut oka wydaje się być udanym zabiegiem. Nowe logo w udany sposób łączy literę L oraz symbol serca, bezpośrednio nawiązując do nazwy serwisu. Poza nowym logotypem widać znaczny postęp w sposobie prezentacji treści.

Filip Iwański, IMAGINE

Filip Iwański, CEO agencji IMAGINE:

Nie wiem, jaka jest rola górnego paska z nawigacją. Rozprowadzenie po dzielnicach Krakowa, po portalach społecznościowych, po portalach satelitarnych jak sport.lovekrakow.pl… Według mnie panuje tu bałagan.

Klaudiusz Mikołap

Klaudiusz Mikołap, Graphic Designer, Lemon Sky J. Walter Thompson Poland:

Smuci fakt, że strona jest wykonana bez charakteru i niekonsekwentnie. Button na dole www po najechaniu wciska się, ale już buttony z lewej strony (tj. ‘Życie miasta’, ‘Komunikacja’ etc.) nie mają tego efektu.

 

 

 

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
UX
1. UX, 193.178.143.*, 22.01.2016 / 13:25
Czemu UX serwisu komentuje grafik? :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.