5.08.2013 / Oceny serwisów / Portale
 

Najlepsze serwisy do planowania podróży

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. SXC.hu/pontuse/CC
fot. SXC.hu/pontuse/CC

Specjaliści zgodnie przyznają, że wybór najlepszego i najgorszego serwisu do planowania podróży nie był prosty. Na początku wyselekcjonowaliśmy te, które mają największą liczbę użytkowników według danych z badania Megapanel Gemius, a następnie wybraliśmy 10 z górnej części tabeli. Te z kolei daliśmy do oceny ekspertom. – Większość serwisów poddanych ocenie ma bardzo ciekawe funkcjonalności, np. rozkład jazdy komunikacji miejskiej, informacje o korkach oraz robotach i utrudnieniach drogowych. Niestety czasami tych dodatków jest zbyt wiele lub są prezentowane w nieuporządkowany sposób, co oczywiście ma wpływ na działanie serwisów i ich odbiór przez użytkownika – podkreśla Filip Iwański, art director, agencja interaktywna Imagine. Co zatem brali pod uwagę podczas oceny?

Przede wszystkim projektujący musieli się uporać z szybkością działania serwisu oraz systemem dynamicznych podpowiedzi przy wpisywaniu danych. – Dodatkowo, trzeba zadbać o przejrzyste pokazanie trasy przejazdu. Pomaga w tym podświetlenie konkretnego odcinka przejazdu po wybraniu go z listy. Warto także umożliwić użytkownikom wydrukowanie wyszukanej trasy albo przesłanie jej na urządzenie mobilne lub przenośną nawigację - ocenia Marek Brzeziński, user experience designer, agencja interaktywna Kalicińscy.com.

Najlepszym serwisem okazało się Zumi.pl. - Przede wszystkim pokazywane miejsca, a także wyznaczane trasy, są czytelne i intuicyjne. Układ treści jest przejrzysty, prezentacja tras łatwa w interpretacji. Do tego wygląd serwisu jest estetyczny i przyjemnie się z niego korzysta - podkreśla Martyna Szuta, key account manager z agencji Zjednoczenie.com.Najllepsze serwisy do planowania podróży
Serwis Bartosz Bielas Filip Iwański Marek Brzeziński Martyna Szuta Punkty
1 zumi.pl 4 4,5 4 5 17,5
2 targeo.pl 3,5 3,5 4,5 3,5 15
3 docelu.pl 4 4 2 4,5 14,5
4 mapy.interia.pl 4 5 3 1,5 13,5
5 mapa.pf.pl 3 3,5 3 3 12,5
6 routes.tomtom.com 2,5 3,5 2 4 12
7 viamichelin.pl 3 2,5 3 2 10,5
8 mapgo.pl 2 2 1 3,5 8,5
9 wytycz.pl 1 2,5 2 2,5 8
10 dojazd.org 1,5 2 2 1,5 7

Najsłabiej wypadł z kolei Dojazd.org. - "Mimo tego, że wykorzystuje mapy Google. Już sama instrukcja obsługi serwisu jest dowodem na to, iż korzystanie z jego głównych funkcji nie jest proste" - komentuje Szuta.

 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGOŁOWĄ ANALIZĘ EKSPERTÓW
Bartosz Bielas, group account manager, agencja interaktywna Comfitura W mojej ocenie kategorii najlepszych serwisów do planowania podróży przewodzą: docelu.pl, mapy.interia.pl oraz zumi.pl. Żaden z nich jednak nie zasługuje na tytuł niekwestionowanego lidera
Marek Brzeziński, user experience designer, agencja interaktywna Kalicińscy.com: Moim faworytem jest zdecydowanie serwis targeo.pl. Mimo że nie ma najnowocześniejszej szaty graficznej na tle innych serwisów z zestawienia, zdecydowanie przewyższa je funkcjonalnościami.
Filip Iwański, art director, agencja interaktywna Imagine: Wysoko oceniam zumi.pl za bardzo dobre rozwiązanie stron landingowych polskich miast, przejrzysty projekt oraz łatwą dostępność najważniejszych informacji. Twórcy powinni jednak pomyśleć o zmianie layoutu.
Martyna Szuta, key account manager, agencja Zjednoczenie.com: Za najlepszy spośród wymienionych serwisów uważam zumi.pl. Przede wszystkim pokazywane miejsca, a także wyznaczane trasy, są czytelne i intuicyjne. Układ treści jest przejrzysty, prezentacja tras łatwa w interpretacji.

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.