24.04.2013 / Portale
 

Allegro walczy o domeny

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Jednym z najważniejszych elementów nowego serwisu będzie giełda domen, która otworzy tysiącom użytkowników możliwość kupna oraz sprzedaży atrakcyjnych adresów internetowych. Grupa Allegro chce w ten sposób ożywić handel domenami i przekonać użytkowników, że to dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Serwis powstał we współpracy z AZ.pl, jednym z czołowych dostawców usług domenowo-hostingowych w Polsce.

Za pośrednictwem serwisu będzie można m.in. zarejestrować domeny, handlować nimi na giełdzie, a także założyć konto hostingowe i stworzyć stronę internetową za pomocą nowoczesnego kreatora WWW. Serwis umożliwia również przechwytywanie domen, czyli pozwala zamówić domenę, która może być za chwilę do kupienia na rynku wtórnym. Domeny można rejestrować korzystając z konta na Allegro, co gwarantuje szybkie logowanie i rejestrację wybranej domeny. Cały proces zamyka się w 3 prostych krokach.

- Chcemy ożywić handel domenami zarówno w ramach Allegro jak i w osobnym subserwisie, który właśnie ruszył. Domeny z rynku wtórnego dostępne na domeny.allegro.pl będą zweryfikowane i będzie ich znacznie więcej niż aktualnie na Allegro – mówi Michał Markowski, dyrektor działu Rozwoju Allegro. - W serwisie domeny.allegro.pl można zarejestrować również nową domenę, więc Grupa Allegro wchodzi w segment rynku, w którym nie była dotąd obecna, czyli pierwotny rynek handlu domenami – dodaje Markowski.


Dodatkowo sprzedający, którzy posiadają swoje odrębne sklepy będą mogli przenieść swoje domeny, zarejestrować nowe i korzystać z domeny.allegro.pl w celu obsługi swojego sklepu. Jednocześnie z poziomu domeny.allegro.pl będzie można założyć sklep na iStore.pl i wykupić hosting, na którym sprzedający mogą utrzymywać swoje zdjęcia do aukcji i ofert wystawianych na Allegro.

AZ.pl będzie świadczyła dla użytkowników Allegro usługi związane z rejestracją, handlem domenami, hostingiem i tworzeniem stron WWW. Transakcje będą realizowane w bezpiecznym systemie ESCROW za pośrednictwem PayU.

Na Allegro nadal będzie jednak działać kategoria domeny, gdzie tak jak dotychczas będzie można kupować i sprzedawać adresy internetowe.
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.