7.08.2017 / Portale
 

Google chce mieć swoje "Discover"

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
siedziba Google w Kaliforni (fot. materialy prasowe)
siedziba Google w Kaliforni (fot. materialy prasowe)

Apple ma swoje News, Instagram, Facebook - Instant Articles, a Snapchat platformę Discover, więc plotki o tym, że Google chce uruchomić własne narzędzie do podawania krótkich informacji pochodzących od  wydawców nie wydają się przesadzone. 

Stamp, według doniesień m.in. Reutersa, ma umożliwić wydawcom publikowanie treści i szybkie dotarcie do czytelników, dzięki koncentracji na kanale mobilnym i i standardzie AMP (szybko ładujące się strony). The Wall Street Journal dodaje, że informacje dostępne na Stampie mają przybrać formę slajdów z tekstem, zdjęciami oraz wideo. 

Google rozpoczęło już rozmowy m.in. z CNN, The Washington Post, Time, and Vox Mediaamp, ale szczegóły ewentualnej współpracy nie są znane. Google odmówiło podania szczegółów, ale poinformowało, że ciągu kilku najbliższych dni dowiemy się więcej.

Plany Google, które z platformą dla wydawców, startuje dość późno, powinny jednak niepokoić konkurentów. W odróżnieniu od nich, Google ma bowiem możliwość promowania swojego rozwiązania np. w wynikach wyszukiwania, podczas gdy jego rywale wymagają używania dedykowanej aplikacji. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.