12.03.2018 / Portale / Biznes
 

Serwis iWoman powraca w nowej odsłonie

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

iWoman.pl działał od 2009 roku i pierwotnie należał do Grupy Money.pl. Po jej przejęciu przez Wirtualną Polskę w grudniu 2014 roku został najpierw zawieszony, a następnie zamknięty. W Dniu Kobiet byli pracownicy Grupy Money ogłosili wznowienie jego działalności.

iWoman.pl nie było jedyną "ofiarą" przejęcia Grupy Money.pl przez Wirtualną Polską. Wraz z iWoman najpierw zawieszone, a potem zamknięte zostały także  Menstream.pl i Platine.pl. Lajfstajlowa część działalności Grupy Money.pl nie była przedmiotem zainteresowania nowych właścicieli.  

- Nie oceniamy tej decyzji negatywnie. Z punktu widzenia biznesowego oczywiste było, że grupa nie będzie prowadzić równolegle kilku serwisów o tej samej tematyce. Nie mniej jednak, to właśnie pokazuje, że idee łatwo skruszyć i pogrzebać przez pieniądze i kalkulacje - piszą nowi właściciele.  

iWoman.pl wrócił, po tym jak adres serwisu kupiła od Wirtualnej Polski firma należąca do Filipa Kokoszyńskiego i Wojciecha Skąpskiego, którzy wcześniej pracowali razem w Grupie Money.pl. Wojciech Skąpski kierował działem SEO, a Filip Kokoszyński zajmował się designem serwisów. 

- Współtworzyliśmy ten portal. Rozwijaliśmy go, widzieliśmy w nim potencjał i nadal widzimy. Po niecałych trzech miesiącach od zamknięcia, wracamy z serwisem po redesignie z nowym contentem i nową siłą - mówią. 

Zakup nie jest jednak podyktowany sentymentami. Kokoszyński i Skąpski rozwijają agregator modowy Saleroom.pl, z którym nowe iWoman ma zostać zintegrowane. Chcemy skupić się na skróceniu drogi użytkowniczek między inspiracją, a realizacją. W tym celu integrujemy serwis z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi projektami e-commerce. 

Nowe iWoman będzie skupiało się na rekomendacjach i e-commerce, docelowo firma chce współpracować z sieciami afiliacyjnymi, a także, bezpośrednio, ze sklepami internetowymi. Na nowym iWoman nie będzie reklam display.

Na początku 2013 roku iWoman znajdowało się w „top 15” serwisów kobiecych w polskim Internecie wg badań Megapanel, mając na koncie ponad 3 miliony odsłon miesięcznie. Gdy pod koniec 2014 roku Wirtualna Polska przejęła grupę Money.pl, w skład której wchodził m.in. iWoman, postanowiła zawiesić portal. Ostatecznie w styczniu br. portal został zamknięty, a domena przekierowana na serwis kobieta.wp.pl.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.