5.05.2014 / Portale
 

Wikipedia ma nowego prezesa

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
(MR)
 
Lane Hartwell/Wikipedia.org/CC 3.0
Lane Hartwell/Wikipedia.org/CC 3.0

Lila Tretikov została nowym dyrektorem wykonawczym fundacji Wikimedia. Od 1 czerwca pokieruje Wikipedią - jedną z najczęściej odwiedzanych stron na świecie.

Treikov zastąpiła Sue Gardner, która szefem fundacji była od 2007 roku. 2 lata temu magazyn Forbes uznał Gardner za jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata.

- Prowadzenie Fundacji Wikimedia wymaga niecodziennego połączenia wielu umiejętności. Fundacja potrzebuje elastycznego i otwartego lidera. Uważam, że Lila ma wszystko, co jest potrzebne do tej pracy - napisała w oficjalnym oświadczeniu Sue Gardner, odchodząca dyrektor fundacji.KLIKNIJ I SPRAWDŹ, ILE OSÓB ODWIEDZA MIESIĘCZNIE WIKIPEDIĘ

- W fundacji wszystko jest wielkie. Wielka strona internetowe - 5 najbardziej popularna na świecie. Ogromna społeczność, licząca prawie 80 tysięcy aktywnych autorów z każdego zakątka świata. I oczywiście wielka misja - połączenie całej ludzkiej wiedzy w jednym miejscu, dostępnym dla wszystkich za darmo - tak rozpoczęła swoje przemówienie na konferencji prasowej Lila Tretikov.

Nowa dyrektor wykonawcza nie poinformowała jeszcze o nadchodzących planach i ewentualnych zmianach, jakie dotkną wszystkie serwisy Wikimedia. Fundacja kieruje działalnością takich serwisów jak: Wikipedia, Wikimedia Commons (zbierające darmowe pliki graficzne), czy Wikisłownik.

Lila Tretikov urodziła się w Związku Radzieckim i tam spędziła większość dzieciństwa. W 1994 roku wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, by studiować informatykę i sztukę. Skończyła Uniwersytet Moskiewski i Uniwersytet Kalifornijski Berkeley. Tretikov przez lata pracowała nad projektami otwartego oprogramowania w Sun Microsystems.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
ping
1. ping, 212.87.229.*, 05.05.2014 / 12:57
A w polskiej edycji Wikipedii dziś ruszyła wielka batalia:http://pl.wikipedia.org/wiki/W...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.