15.11.2017 / Portale / Biznes
 

Wyniki Grupy Wirtualna Polska pokazują, że telewizja to trudny biznes

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Przychody ze sprzedaży usług w segmencie online wzrosły w trzech kwartałach o 31.181 tys. zł., tj. o 10,7%, ale telewizja wciąż przynosi straty, mimo że liczba jej widzów rośnie.

Spółka podkreśla jednak, że segment telewizji jest w początkowym etapie rozwoju, w związku z czym ponoszone nakłady przewyższają uzyskiwane przychody. W perspektywie długoterminowej "powinny" jednak przełożyć się na zwiększenie udziału w rynku, a co za tym idzie na wzrost wartości osiąganych przychodów i rentowności tego segmentu.

64125_tvwp.png

W analizowanym okresie całość przychodów ze sprzedaży segmentu TV w wysokości 4.675 tys. złotych pochodziła ze sprzedaży gotówkowej. Segment ten wygenerował w pierwszych trzech kwartałach ujemną EBITDĘ w wysokości 10,9 mln złotych.

64132_9.png

Grupa, która w latach 2014 - 2015 dokonała szeregu akwizycji, mających na celu osiągnięcie pozycji lidera na polskim rynku internetowym, obecnie, w rankingu Top 20 wydawców PBI/Gemius ustępuje miejsca Grupie Onet - RASP. Wyprzedza ją jednak w poszczególnych kategoriach tematycznych.

64133_7.png

W 2017 Grupa Wirtualna Polska kontynuowała proces łączenia poszczególnych podmiotów wchodzących w jej skład. W styczniu nastąpiło połączenie spółki Business Ad Network Sp. z o.o. z Wirtualną Polską Media S.A, spółek Totalmoney.pl Sp. z o.o. z Money.pl, a także Blomedia.pl i Wirtualnej Polski Media S.A. i Allani z Domodi. 

Łączne pogorszenie wyników finansowych obu segmentów Grupy Kapitałowej jest w głównej mierze związane z ujemnymi wynikami operacyjnymi segmentu TV, w efekcie czego łączna skorygowana EBITDA Grupy zmalała w analizowanym okresie o (1.072) tys. złotych.

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.