21.09.2017 / Prawo
 

Chomikuj.pl będzie kasować konta użytkowników, udostępniających nielegalne treści

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Serwis Chomikuj.pl ma kasować nie tylko filmy nielegalnie rozpowszechniane za jego pośrednictwem, ale także konta użytkowników, którzy są za to odpowiedzialni z własnej inicjatywy, bez oczekiwania na decyzję sądu. Tak zdecydował krakowski Sad Apelacyjny - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Chomikuj.pl będzie musiał przez trzy lata sprawdzać, czy ktoś nie udostępnia na jego stronach pirackiej wersji jednego z trzech polskich filmów: "Dzień świra", "Katyń" i "Wenecja". W praktyce ma się do sprowadzić do monitorowania wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach Google i Bing. Jeśli na jednej z pierwszych pięciu stron którejś z tych nich znajdzie się odnośnik umożliwiający pobranie filmu z Chomikuj, serwis będzie musiał usunąć tak plik, jak i konto użytkownika, który go udostępnił. 

Przedstawiciele serwisu twierdzą, że wyrok nie jest zgodny z polskim orzecznictwem, ponieważ Polska nie wdrożyła unijnej dyrektywy umożliwiającej zobowiązywanie serwisu do monitorowania internetu. Chomikuj ponadto konsekwentnie utrzymuje, że jest jedynie pośrednikiem i nie może odpowiadać za treści udostępniane przez internautów.

Sąd uznał jednak inaczej, biorąc pod uwagę choćby korzyści finansowe, jakie czerpie ze swojej działalności. Wyrok jest bez precedensu. 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.