Urzędnicy przyjrzą się, jak serwisy dbają o prawa swoich użytkowników.
Komisja Europejska pochyliła się nad problemami związanymi z ochroną praw konsumenta, bo - na podstawie skarg płynących od użytkowników - wydaje się, że w świecie mediów społecznościowych nie działa ona tak jak powinna. Użytkownicy coraz częściej skarżą się, że padli ofiarą oszustw i wyłudzeń.
Skargi dotyczą także innych kwestii - przede wszystkim niezgodności warunków umów z unijnym prawem, które daje konsumentom możliwość odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej w internecie.
Komisja Europejska i urzędy ochrony konsumentów poprosiły największe serwisy - takie jak Facebook, Twitter i Google+ o ustosunkowanie się do problemu. Przed kilkoma dniami ich przedstawiciele zaproponowali rozwiązania, a teraz mają miesiąc na opracowanie konkretnych zmian. Jeżeli nie będą zadowalające, urzędnicy będą mogli sięgnąć zdecydować o karach finansowych. To jednak - jak deklaruje KE - ostateczność. Priorytetem jest bowiem znalezienie takich rozwiązań, które będą najlepiej chroniły prawa konsumentów.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»