7.11.2018 / Prawo
 

Media Expert ukarane przez UOKiK. Sieć zwróci klientom pieniądze

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Spółka Terg, do której należy sieć marketów Media Expert, pod koniec roku roku szkolnego 2016/2017 zorganizowała promocję pod hasłem „Płacimy za oceny”. M.in. w radiu pojawiły się reklamy, z których odbiorcy mogli dowiedzieć się, że sklepy Media Expert zapłacą za oceny dziecka. "Pochwal się świadectwem swojego dziecka. Za każdą piątkę otrzymasz 5 złotych, a za każdą szóstkę 6 złotych. Przyjdź do Media Expert i sprawdź, ile możesz zyskać (…) – mogli usłyszeć słuchacze. Spot wzbudził jednak wątpliwości UOKiK-u.

– Reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje. Po jej wysłuchaniu mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie. Taki przekaz wprowadzał konsumentów w błąd. Być może część z nich nie przyszłaby do sklepu, gdyby znała warunki promocji.

- mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Urząd zobowiązał spółkę do przyznania dodatkowych 60 zł klientom, którzy wzięli udział w promocji „Płacimy za oceny”. Firma zobowiązała się do poinformowania konsumentów o decyzji i rekompensacie poprzez: swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-maile do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Co zrobić, aby otrzymać rekompensatę od Media Expert?

Przede wszystkim - musisz wykazać, że skorzystałeś z promocji. W tym celu pokaż świadectwo szkolne, dowód zakupów zrealizowanych w dniach 22-25 czerwca 2017 r. oraz uzyskaną wtedy kartę rabatową (jeśli już jej nie masz, złóż oświadczenie, że wziąłeś udział w promocji). 

WAŻNE! O pieniądze można wystąpić najpóźniej do 19 grudnia 2018 roku. Kwotę w wysokości 60 zł dostaniesz na kartę bonusową, na ich wydanie w sklepach Media Expert będziesz miał rok.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.