Event marketing to branża, której nieodzownym atrybutem stał się Internet. Coraz częściej spotkania z klientami odbywają się przede wszystkim wirtualnie, coraz rzadziej telefonicznie. Kanałem komunikacji stała się poczta elektroniczna. Wszystko ustala się w e-mailach, przesyła się rekomendacje wcześniejszych klientów oraz dostarcza się dokumenty. Nie jest to odkrycie na miarę Kolumba, bo takie zmiany zaszyły w [...]
Event marketing to branża, której nieodzownym atrybutem stał się Internet. Coraz częściej spotkania z klientami odbywają się przede wszystkim wirtualnie, coraz rzadziej telefonicznie. Kanałem komunikacji stała się poczta elektroniczna. Wszystko ustala się w e-mailach, przesyła się rekomendacje wcześniejszych klientów oraz dostarcza się dokumenty. Nie jest to odkrycie na miarę Kolumba, bo takie zmiany zaszyły w wielu innych branżach. Jednak to właśnie Internet stał się kopalnią możliwości dla osób związanych z event marketingiem. Dlaczego?
Jakie przydatne narzędzia znajdziesz w Internecie?
YouTube- czyli wyemituj siebie. Otwarty serwis internetowy, który umożliwia prezentację filmów, nagrań, video-clipów. Zaczęło się od tego, że ktoś chciał pokazać swoją relację z wizyty w zoo. Teraz jest to narzędzie wykorzystywane nie tylko do emisji amatorskich nagrań, ale również jako komercyjny nośnik promocji, gwarantujący rozgłos na najbardziej odległej szerokości geograficznej. Dzięki rejestracji obrazu i muzyki możemy doskonale zbadać spektakularność eventu lub wydarzenia. Jest to doskonałe miejsce, gdzie można obejrzeć video-relacje z imprez zagranicznych. Bądź detektorem trendów! Może uda się trafić na rozwiązanie, którego jeszcze nie ma na polskim rynku eventowym. You Tube może zainspirować i naprowadzić na koncept wydarzenia. Portal ten doskonale się sprawdza zarówno w przypadku organizatorów, jak i w przypadku zleceniodawców. Ta druga grupa, może zadbać o umieszczenie fragmentu prezentującego esencję show i w połączeniu z zastosowaniem marketingu wirusowego można wygenerować zainteresowanie wielu użytkowników.
Minusy:
- ogrom materiału na YouTube utrudnia samodzielne poszukiwania
- brak podziału na kategorie
- filmy z eventów mają często słabą jakość (wynika to z faktu, że często zamieszczane są przez amatorów lub uczestników imprez)
Plusy:
- duży wybór
- materiały polskie i zagraniczne
MySpace- jeden z bardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Moją przestrzeń wyróżnia przede wszystkim profil użytkowników, które pełnią rolę swoistych portfolio. Korzystający z tego serwisu to zazwyczaj ludzie związani z branżą muzyczną, filmową, jak i telewizyjną. Osoby mające profil na MySpace są bardziej zaangażowane w tworzenie swoich profili. MySpace to miejsce, gdzie wielkie firmy fonograficzne szukają dobrze zapowiadających się debiutantów czyli łowią talenty. Dlatego też użytkownicy właśnie tam prezentują swoje osiągnięcia. MySpace jest też doskonałym źródłem dla eventówców. Nie tylko inspiruje do nowych pomysłów, ale prezentuje szeroki wachlarz przeróżnych artystów. Minusem tego narzędzia jest wciąż niska popularność wśród polskich internautów.
Minusy:
- wciąż niska popularność tego narzędzia w Polsce
- duża liczba młodych użytkowników (poniżej 18 roku życia)
Plusy:
- łatwo można nawiązać kontakt z artystami
- można odnaleźć tu „produkty” zupełnie niszowe
- wielka różnorodność materiałów
4EVENT.TV- pierwsza telewizja internetowa branży eventowej. Jest doskonałym kanałem komunikacji między zleceniodawcami a organizatorami imprez. Jest jeszcze w fazie rozwojowej, ale bezdyskusyjnie ma ogromny potencjał. Możemy na własne oczy zobaczyć artystów, ich pokazowy show lub performance. Event manager ma możliwość skonfrontować swoje wyobrażenie na temat planowanego eventu z rzeczywistością. Filmy są podzielone na kategorie, m.in. taniec, cyrk, konferansjerzy, barmani. Jeżeli mamy już wybrany charakter imprezy możemy znaleźć konkretnych artystów. Jest to doskonała baza kontaktowa. Dlatego też (w przeciwieństwie do serwisu YouTube) w bardzo prosty sposób możemy dotrzeć do konkretnego wykonawcy/artysty. Wystarczy otworzyć kartę kontaktu, w której znajdują się wszystkie dane teleadresowe.
Minusy:
- narzędzie to jest najmłodszym ze wszystkich wyżej przedstawionych
Plusy:
- jest zaprojektowany pod kątem wsparcia event managerów którzy są w dużej mierze zleceniodawcami dla użytkowników portalu
- obie strony: zleceniodawcy jak i organizatorzy mogą czerpać z niego korzyści
- materiały zamieszczane są przez profesjonalistów
- podział na kategorie (ułatwia poszukiwania)
- wizytówki artystów, które umożliwiają bezpośredni i błyskawiczny kontakt z nimi
- portal aktywnie działa na rynku eventów prowadząc akcje patronatów medialnych różnych imprez
- wspiera użytkowników w produkcji materiałów filmowych
źródło/autor: 4event.tv
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»