Uruchomiony w styczniu tego roku polski serwis nioovo korzysta z możliwości chmury obliczeniowej Microsoft i platformy Windows Azure. Dzięki temu rozwiązaniu może oferować swoje usługi przekazywania i aktualizacji danych kontaktowych wszystkim użytkownikom na całym świecie na jednakowym, wysokim poziomie bezpieczeństwa i dostępności.
Uruchomiony w styczniu tego roku polski serwis nioovo korzysta z możliwości chmury obliczeniowej Microsoft i platformy Windows Azure. Dzięki temu rozwiązaniu może oferować swoje usługi przekazywania i aktualizacji danych kontaktowych wszystkim użytkownikom na całym świecie na jednakowym, wysokim poziomie bezpieczeństwa i dostępności.
nioovo to innowacyjny portal internetowy, który pozwala w prosty, w pełni zautomatyzowany sposób przekazywać i aktualizować dane kontaktowe pomiędzy przyjaciółmi, znajomymi oraz partnerami biznesowymi. Wirtualne wizytówki są przekazywane wskazanym przez użytkowników serwisu osobom w formie zaszyfrowanych linków, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa zapisanych danych. Prowadząc wirtualne wizytówki, użytkownicy nioovo mają pewność, że najważniejsze dla nich osoby posiadają zawsze aktualne dane kontaktowe, a o jakichkolwiek zmianach, np. miejsca pracy, adresu e-mail czy numeru telefonu, są powiadamiani specjalnym komunikatem, który zachęca do aktualizacji karty.
Od startu serwisu nioovo prawidłowo obsługuje 138 języków świata. Interfejs usługi posiada 10 wersji językowych, a docelowo ma przekroczyć 30. Założono, że w przeciągu pierwszych 12 miesięcy, serwis ma obsługiwać nawet 10 milionów użytkowników na całym świecie.
„Tak duża skala działania już na starcie wymaga specjalnych rozwiązań informatycznych,” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developers & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Stosując tradycyjne rozwiązania oznaczałoby to zbudowanie olbrzymiej infrastruktury, której koszty postawiłyby powodzenie całego przedsięwzięcia pod znakiem zapytania. Idealnym wyjściem w takiej sytuacji jest wykorzystanie mocy obliczeniowych i zasobów informatycznych chmury obliczeniowej, która łączy w sobie bezpieczeństwo przechowywanych danych, dostępność do nich na całym świecie na takim samym poziomie przy racjonalnym, nawet dla małego przedsiębiorstwa poziomie kosztów”.
„Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że budowa własnej infrastruktury i tworzenie zespołu do jej obsługi to ślepa uliczka. Szukaliśmy więc rozwiązań outsourcingowych,” – powiedział Grzegorz Skowron-Moszkowicz, współtwórca portalu nioovo. – „Początkowo wydawało się, że żadne nie będzie w stanie zaspokoić w pełni naszych wymagań. Dopiero po bliższym poznaniu platformy Microsoft okazało się, że istnieje rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. To Windows Azure”.
Dzięki wykorzystaniu Windows Azure, dostępnego w formie usługi Platform as a Service, nioovo korzysta ze wszystkich możliwości chmury obliczeniowej i ma dostęp do usług, które są mu faktycznie potrzebne. Dysponuje zwirtualizowanym środowiskiem oferującym praktycznie nieograniczone możliwości skalowania, olbrzymią wydajność i gigantyczny pojemnik do przechowywania danych. Wszystko dostępne online, bez potrzeby inwestowania we własną infrastrukturę. Za używanie Windows Azure oraz SQL Azure jako bazy danych, nioovo wnosi opłaty proporcjonalne do stopnia faktycznego wykorzystania zasobów, czyli zużytej przestrzeni dyskowej, mocy obliczeniowej i transferu danych do i z chmury.
„Platforma usług cloud computing firmy Microsoft stanowi fundament technologiczny naszej działalności,” – powiedział Grzegorz Skowron-Moszkowicz. – „Wybraliśmy Windows Azure, ponieważ to jedyne rozwiązanie, które może zapewnić szybkie, niezawodne i bezpieczne działanie nioovo w skali całego świata, przy kosztach akceptowalnych nawet dla małej firmy”.
Korzystanie z Windows Azure niesie ze sobą także inne korzyści. Jedną z nich jest skalowalność. Administratorzy nioovo mogą w ciągu kilku chwil zmniejszyć lub zwiększyć dostępną moc obliczeniową lub transfer danych. Windows Azure jest w stanie obsłużyć zakładany poziom użytkowników nioovo, jak również okresowe wzrosty zainteresowania usługą, np. podczas promocji.
Jednocześnie, globalna sieć centrów danych Microsoft czyni usługę nioovo dostępną na całym świecie bez opóźnień i problemów związanych z wydajnością, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.
„Wrażenia użytkowników są bardzo dobre. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Gwatemali i Nowej Zelandii potwierdzali nam, że nioovo otwiera się błyskawicznie,” – dodał Skowron-Moszkowicz.
Więcej informacji o platformie Windows Azure oraz całej ofercie usług cloud computing firmy Microsoft można znaleźć pod adresem www.microsoft.com/poland/windowsazure/default.aspx.
Serwis nioovo jest dostępny pod adresem www.nioovo.com.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»