Po fazie testów zamkniętych, dziś firma Microsoft upubliczniła wersję beta Office 365 - zestawu narzędzi chmurowych dla firm. Od dziś nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast będą mogły nadal korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i ograniczeniu kosztów.
Po fazie testów zamkniętych, dziś firma Microsoft upubliczniła wersję beta Office 365 – zestawu narzędzi chmurowych dla firm. Od dziś nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast będą mogły nadal korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i ograniczeniu kosztów.
W skład pakietu Office 365 wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps. Testy wersji beta będą dostępne do momentu opublikowana finalnej wersji pakietu.
Od momentu ogłoszenia dostępności wersji beta ponad 100 000 firm z całego świata zgłosiło chęć testowania Office 365, z czego 70 procent to przedsiębiorstwa z sektora małego i średniego biznesu.
Obecnie kilka tysięcy klientów z Polski zapisanych jest do testów wersji beta i oczekuje na aktywację konta. Upubliczniona wersja beta w języku polskim dostępna jest pod adresem: http://www.office365.pl
„Office 365 to kompletne rozwiązanie dla przedsiębiorstwa i dużego i małego. Jednocześnie to kolejny krok firmy Microsoft w chmurę. Po sukcesie naszego pakietu BPOS, premierze CRM Online i Windows Intune zdecydowaliśmy się uzupełnić zestaw klasycznych usług chmurowych o dodatkowe komponenty. Rozwiązanie Office 365 sprawdziło się w testach zamkniętych. Teraz czas na upublicznienie bety. Nasze testy robimy po to by jak najszybciej dostarczyć finalną wersję, która przeniesie polskie małe, średnie i duże firmy w chmurę” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft.
W przypadku Office 365 przejście na rozwiązanie w chmurze nie wymaga od pracowników zmian ich przyzwyczajeń do narzędzi, z których wcześniej korzystali. Dzieje się tak dlatego, że aplikacje chmurowe są podobne do tych stacjonarnych – przede wszystkim w warstwie interfejsu użytkownika. Pracownicy niejako na nowo zaczynają współpracować ze sobą. Z tą różnicą, że biuro tradycyjne mają teraz w swoim telefonie komórkowym, czy komputerze przenośnym korzystając nie tylko z rozwiązań stacjonarnych, ale także narzędzi mobilnych czy laptopów – nawet, gdy zatrzymali się na moment na stacji benzynowej.
Profesjonaliści oraz mały biznes otrzymają dostęp do Office Web Apps, Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online oraz możliwość zbudowania w 15 minut własnej strony internetowej. Firmy średnie i duże w ramach usługi będą mogły dokupić wersję desktopową Microsoft Office Professional Plus w formie pay-as-you-go. Ponadto subskrybenci usługi będą korzystali z poczty e-mail, połączeń głosowych, firmowej sieci społecznej, komunikatora, intranetowych portali webowych, extranetu, videokonferencji, webkonferencji, dostępnego 24/7 helpdesku i wielu innych. Podobnie jak w przypadku pakietu BPOS (Business Productivity Online Services) firma ma możliwość złożenia swoich rozwiązań z poszczególnych elementów optymalizując w ten sposób koszty. Rozwiązanie będzie dostępne w trybie subskrypcji miesięcznych.
„Office 365 to środek do realizacji priorytetu dbania o innowacyjność naszych klientów. Rolą doradcy i partnera technologicznego jest zapewnianie ciągłego rozwoju firmom i podnoszenie ich konkurencyjności. Naturalnym elementem tego procesu jest rozbudowywanie istniejących rozwiązań o kolejne funkcje, umacnianie ich integracji ze specyfiką organizacyjną przedsiębiorstw. Chmury znajdujące swoje zastosowanie w pakiecie BPOS zdały egzamin – teraz „szyjemy na miarę” nowsze narzędzia, mając mocne zaplecze w postaci produktu Microsoft, zaufania odbiorców i własnego doświadczenia” – mówi Michał Jackowiak, Prezes Zarządu JADE Sp. z o.o., Złotego Partnera Microsoft.
Z wcześniejszej wersji Office365, czyli pakietu BPOS korzystają obecnie dziesiątki tysięcy użytkowników w Polsce i miliony na całym świecie. Tak jak poprzednio Microsoft gwarantuje 99,9 procenta dostępności usługi. Dodatkowo każdy klient ma zapisaną gwarancją finansową, która pozwala mieć pewność, że jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku chmury obliczeniowej.
„Pakiet BPOS natychmiast po wdrożeniu stał się elementem kluczowym w logistyczno-informatycznej układance, jaką jest firma Winezja.pl. Zbudowane zostało jedno środowisko IT dla całego zespołu projektowego, na który składają się pracownicy rozproszonych organizacji. W momencie, gdy otrzymaliśmy informację o możliwości przetestowania wersji beta Office’a 365, nie mieliśmy wątpliwości, czy brać w tym przedsięwzięciu udział. Winezja.pl jest sztandarowym przykładem firmy maksymalizującej wykorzystanie narzędzi IT i minimalizującej nakłady na nie. Sądzimy, że włączając się w testowanie narzędzi Microsoft nasz sukces będzie dwojaki – osiągniemy własne, oczywiste korzyści usprawnienia pracy i komunikacji, ale też przyczynimy się do rozwoju makrootoczenia nowoczesnych firm, wnosząc wkład w sferę badań i rozwoju narzędzi technologicznych dla MSP w Polsce.” – wyjaśnia Rafał Warmbier, Prezes Zarządu Winezja.pl
Cechy i korzyści wynikające z Office 365
- Usługa Office 365 pozwala personelowi IT wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę do szybkiego wprowadzania nowej technologii ze środowiska chmury.
- Architektura chmury obliczeniowej składająca się z centrów zapasowych w różnych lokalizacjach geograficznych zapewnia skalowalność i odpowiedni poziom technologiczny dla użytkowników, dostosowywany zgodnie z okresowymi lub cyklicznymi wymaganiami.
- Wszyscy pracownicy (kluczowi dla organizacji lub zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin) mogą w łatwy sposób uzyskać z praktycznie dowolnej lokalizacji dostęp do tych samych informacji i narzędzi, co zapewnia produktywność i bezpieczeństwo w przypadku korzystania z komputerów, telefonów i przeglądarek.
- Ścisła integracja procesów lokalnych i opartych na chmurze umożliwia maksymalne wykorzystanie bieżących inwestycji technologicznych, wdrażanie zgodnie z dowolnym harmonogramem i korzystanie z zalet chmury w sposób najbardziej korzystny dla firmy.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»