14.10.2010 / PRportal.pl
 

Ścieżki internautów prowadzą do Blooga WP

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

Agencja Badań Marketingowych „Syntetos. New Marketing Research” opublikowała raport „Ścieżki internautów – blogi”, dotyczący najczęściej odwiedzanych platform blogowych oraz najpopularniejszych blogów w kraju. Witryna Wirtualnej Polski znalazła się w ścisłej czołówce podsumowania (trzecia pozycja). Co więcej, z ponad 100 najpopularniejszych, branych pod uwagę, internetowych pamiętników, zdecydowana większość pochodzi z platformy  WP. W Top10 zestawienia aż 8 miejsc(sic!) zajęły te publikowane w serwisie bloog.pl.

Tak duży sukces zawdzięczamy przede wszystkim naszym blogerom. To właśnie atrakcyjne,  tworzone przez nich treści, przyciągają rzesze stałych czytelników sprawiając, że witryna jest tak popularna – mówi Magdalena Szałaj, koordynator serwisów społecznościowych WP. – Warto więc zwrócić uwagę na sukcesy autorów internetowych dzienników; wg raportu w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych blogów w Polsce aż 8 to adresy z końcówką bloog.pl! To dowodzi, że nasza platforma skupia utalentowanych twórców, którym popularności mógłby pozazdrościć niejeden serwis.

Obecnie w witrynie bloog.pl znajduje się ponad 773 tysięcy bloogów. Wśród osób piszących w serwisie Wirtualnej Polski odnaleźć można nazwiska znanych osób, polityków, artystów, sportowców i celebrytów (m.in. Maria Czubaszek, Krzysztof Skiba, Jerzy Bralczyk, Tymon Tymański, Przemysław Babiarz, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Iza Kuna). Poruszają tematykę bardzo różnorodną, więc każdy odwiedzający witrynę znajdzie w niej coś dla siebie. Są tu zarówno internetowe pamiętniki, poradniki, jak i blogi eksperckie, polityczne, itd. Co więcej, na bloog.pl pojawia się coraz więcej niezwykłych dzienników tworzonych przez… „zwykłych” użytkowników – swoistych „perełek”; czasem refleksyjnych, czasem zadziornych i „z pazurem”, innym razem specjalistycznych, skierowanych do konkretnej grupy odbiorców – tak samo różnych, jak ich autorzy.

Warto tu wspomnieć chociażby o blogu „W pajęczynie myśli” (pajeczyca.bloog.pl), dzienniku „trochę autobiograficznym, trochę ironicznym, trochę o życiu… o życiu kobiety trochę po 30-stce”. Wpisy zawierające błyskotliwe komentarze na temat codziennych wydarzeń sprawiają, że ten internetowy pamiętnik odwiedza miesięcznie 220 tysięcy internautów, sytuując go tym samym na pierwszym miejscu zestawienia raportu.

W pierwszej trójce podsumowania blogów znalazł się też dziennik zapiskibronislawa.bloog.pl, ceniony przez internautów głównie za umiejętność zgrabnego łączenia spostrzeżeń dotyczących życia z publicystyką.

Popularność platformy bloog.pl wynika także z bardzo dużej funkcjonalności witryny. Łatwo tu założyć własny diariusz i go skonfigurować, nawet bez podstawowej znajomości html-a. Serwis jest też bardzo intuicyjny, poruszanie się po nim jest proste, m.in. dzięki wyeksponowanym zakładkom dla poszczególnych funkcjonalności (np. „twoje bloogi”, „załóż bloog”, „katalog”, „bloog w komórce”) oraz dzięki podziałowi na kategorie porządkujące kontent (m.in. ekstra, newsy, sport, kultura, erotyka).

Co więcej, platforma umożliwia autorom dotarcie do większej liczby czytelników, poprzez promocję wpisów na stronie głównej serwisu i stronie głównej portalu WP.

źródło/autor: Wirtualna Polska

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.