Polacy coraz chętniej nabywają waluty w internecie. Tylko w lipcu, za pośrednictwem jedynej w Polsce platformy społecznościowej - Walutomat.pl, wymienili waluty o łącznej wartości ponad 61 mln zł, z czego prawie 9 mln dotyczyło franków szwajcarskich. To dwukrotnie więcej w porównaniu ze stanem z początku tego roku.
Polacy coraz chętniej nabywają waluty w internecie. Tylko w lipcu, za pośrednictwem jedynej w Polsce platformy społecznościowej – Walutomat.pl, wymienili waluty o łącznej wartości ponad 61 mln zł, z czego prawie 9 mln dotyczyło franków szwajcarskich. To dwukrotnie więcej w porównaniu ze stanem z początku tego roku.
Wymiana walut w internecie na społecznościowej platformie, jaką jest Walutomat.pl, jest tanim sposobem na kupno waluty. Tutaj operator serwisu jedynie pośredniczy w wymianie pomiędzy użytkownikami, którzy samodzielnie ustalają satysfakcjonujący dla obu stron kurs wymiany. Serwis zarabia na prowizji transakcyjnej, która wynosi zaledwie 0,2 proc. od wartości wymiany.
- W samym tylko lipcu przybyło nam 1 482 nowych użytkowników, z czego 1 389 to osoby prywatne, a 93 to firmy – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy serwisu Walutomat.pl. – Jest bardzo prawdopodobne, że większość naszych nowych użytkowników, to kredytobiorcy, którzy w sytuacji ciągle rosnących cen franka szwajcarskiego postanowili poszukać tańszych sposobów na kupno waluty – dodaje.
Kredyty zaciągnięte we frankach szwajcarskich spłaca obecnie ok. 700 tys. Polaków. Od września będą oni mogli skorzystać z możliwości spłaty kredytu bezpośrednio w walucie, w której go zaciągnęli, a bank nie będzie mógł zażądać za to żadnej opłaty. Takie przepisy wynikają z nowelizacji Ustawy o kredycie bankowym i kredycie konsumenckim, czyli tzw. ustawy antyspreadowej, którą wczoraj (09.08.2011 r.) podpisał Prezydent Komorowski. Prognozuje to dobre czasy dla społecznościowej platformy wymiany, która w odniesieniu do początku roku już teraz prawie podwoiła swój obrót.
Nowe przepisy obniżą koszty kredytobiorców, ale pod warunkiem, że oni sami znajdą i kupią tańszą walutę. Paradoksalnie mogą na tym zarobić kantory, które podniosą dotychczas stosowane spready. Takiego ryzyka nie ma natomiast na platformie społecznościowej.
- My nie ingerujemy w kurs, to użytkownicy dogadują się między sobą co do warunków wymiany – mówi Adrian Łaźniewski. – Nie zamierzamy także podnosić opłat – dodaje.
Aby skorzystać z wymiany walut za pośrednictwem Walutomatu trzeba posiadać 2 rachunki bankowe– walutowy i w złotówkach. Serwis Walutomat posiada swoje rachunki w kilku bankach, z których wszystkie wpłaty i wypłaty są bezpłatne, są to: PKO BP, Pekao SA, BZ WBK, mBank, MultiBank BRE Bank, a także, od 20 lipca, w Banku Millennium.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
tyle tych kantorów, jak je porównać? ja korzystam z <a href=\"http://strefawalut.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://strefawalut.pl</a> to porównywarka kantorów internetowych; naprawde fajna stronka, która aktualizuje kursy z ekantorów w czasie rzeczywistym
minimalnie można sobie obniżyć ratę, jednak ja bym wolał gdyby to lepiej kurs franka spadł tak do 3 pln