
Marketing w Praktyce
"Social media", Marketing w PraktyceW tym tygodniu w marketingu w praktyce królują social media. Ponad 1/3 numeru, a dokładnie 12 artykułów poświęconych jest temu tematowi. Tekstem otwierającym społecznościową część wydania jest analiza Edyty Nosal-Steindel pt. „Publiczna sfera prywatna” ukazująca, jak współcześnie ludzie funkcjonują w Sieci. Era nadmiernie chronionej prywatności i anonimowości w cyberświecie powoli odchodzi do lamusa. Ludzie coraz częściej się promują i lansują, a fakt ten skutecznie wykorzystują marketingowcy. Jak? O tym więcej w samym tekście.
Marta Klimowicz przekonuje, że dla praktyki internetowej niezbędne jest poznanie intencji i motywów, jakie kierują członkami społeczności. Dobry PR-owiec musi wiedzieć, jaki czynniki sprawiają, że internauci decydują się na członkostwo w społecznościach – bez tego zdaniem autorki nie jest możliwe skuteczne przeprowadzenie kampanii informacyjnej czy promocyjnej. Dlatego jej tekst „Trzecie miejsce aktywności” bada użytkowników społeczności gruntownie.
W dalszej części cyklu dowiedzieć się możemy m.in. jakie zmiany w komunikacji wprowadzają social media, w jaki sposób zyskać uwagę konsumentów i przede wszystkim – jak na tym korzystają marki? Czytelnicy mogą przekonać się, jakie jest siedem grzechów głównych social media marketingu – kiedy marketerzy grzeszą pychą, kiedy obżarstwem, a kiedy nieczystością i dlaczego szkodzi to firmom? Na poszukiwania klientów zaprasza Kamil Niemra, zwraca on jednak uwagę nie tyle na samo znalezienie klienta, lecz przede wszystkim pokazuje pięć strategii, które pozwolą konsumenta pozyskać i przy sobie zatrzymać. Dlaczego warto rozmawiać i uwierzyć w to, że klient wie lepiej w tekście „Twoi klienci już tam są”.
Kolejne teksty przybliżają m.in. czytelnikom świat Facebooka, czy mikroblogów – dowiemy się z nich zatem, nie tylko jak tam trafić, ale i jak skutecznie obecność tą wykorzystać. Ciekawy zarówno dla PR=owców, jak i dla dziennikarzy jest tekst Macieja Makuszewskiego, w których autor sprytnie pokazuje, w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe do tego, by to media zabiegały o informacje od firm, a nie odwrotnie. Teorię popiera własnym doświadczeniem, dlatego godne polecenia dla PR-owców, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie promować produkt, jak i dla dziennikarzy, którzy chcą wiedzieć, czego powinni się spodziewać.
Dział zamyka tekst Dawida Trzeciaka pt. „Era social media”, w którym autor zastanawia się, czy media społecznościowe to rzeczywiście fenomen i rewolucja:
Blogi, mikroblogi, fora, Nasza-klasa, Facebook to obecnie codzienność. Żyjemy w erze social mediów, w której umocniła się rola konsumentów, a osłabiła rola tradycyjnych mediów. Współcześni konsumenci unikają reklam, zamykając się w swoich społecznościach i jako internauci posiadający realny wpływ na otaczającą rzeczywistość wspólnie definiują wizerunek marek, firm i instytucji.
Jak trafić poznać konsumentów, rozmawiać z nimi i zaistnieć na stałe w ich życiu – o tym więcej w aktualnym numerze „Marketingu w Praktyce”!
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Specjalizujemy się w marketingu efektywnościowym. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów tworzymy kampanie,...
Zobacz profil w katalogu firm »