Mimo, iż większość internautów jest przeciwko korzystaniu z sieci w trakcie pracy, to 95% z nich przyznaje sie, że wchodzi wtedy na portale społecznościowe.
Z danych firmy FaceTime wynika, że 61% przynajmniej raz dziennie w trakcie pracy korzysta z serwisów społecznościowych, 15% jest zalogowanych na nich przez cały dzień.
Jednocześnie 82% Amerykanów (zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Liberty Mutual) jest przeciwko wgrywaniu swoich zdjęć do portali w czasie, gdy powinni oni pracować. 76% za niedopuszczalne uważa również aktualizowanie wtedy swojej strony na Facebook lub czytanie blogów nie związanych z pracą.
Tyle samo respondentów przyznaje się jednak, że zaprasza do listy znajomych kolegę z pracy, a 66% sprawdza prywatną skrzynkę pocztową - wszystko w trakcie pracy.
Źródło: eMarketer
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
@Michał<br /> kiedyś widziałam wyniki badania na ten temat, niestety nie mogę ich odnaleźć źródła od dłuższego czasu :(
@Aleksandra<br /> Podobno ;].
A przecież takie przerwy od pracy, wpływają tylko korzystnie na efektywność pracownika. Oczywiście z umiarem :)
Wartościowe badanie. Było by jednak znacznie ciekawsze, gdyby pokazywało zmiany tego zjawiska na przestrzeni czasu. Wtedy można by się zastanawiać, czy warto inwestować w technologie filtrowania ruchy w firmach, czy lepiej poczekać aż samo się uspokoi.