Google.pl odwiedzało codziennie średnio 10,3 mln polskich internautów

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© Olivier Le Moal - Fotolia
© Olivier Le Moal - Fotolia

Google.pl odwiedzało codziennie średnio 10,3 mln polskich internautów, Facebook.com – 7,2 mln, a Youtube.com – 5 mln. Jakie strony internetowe znalazły się w rankingu TOP 20? Sprawdź w analizie przygotowanej przez firmę Gemius.

Zestawienie otwiera domena Google.pl ze średnim dziennym zasięgiem na poziomie 46,8 proc. i średnią liczbą użytkowników 10,3 mln dziennie – to ponad trzy razy więcej, niż najpopularniejsza w ubiegłym tygodniu polska strona internetowa Onet.p. Na drugiej pozycji znalazł się portal społecznościowy Facebook.com, który w analizowanym tygodniu odwiedziło średnio 7,2 mln internautów. Trzecie miejsce przypadło stronie Youtube.com, ze średnią liczbą 5 mln użytkowników dziennie.

Jakie jeszcze domeny odwiedzali polscy internauci? Dowiedz się z poniższego zestawienia:

59802_2016_04_28_top20_strony.png

Z danych gemiusAudience wynika, że w minionym tygodniu Google.pl najwyższy zasięg w polskim internecie notował od poniedziałku do środy (51,1–49,2 proc.), a najniższy – w sobotę (40,2 proc.).

Dzienny zasięg Facebook.com wynosił od 28,8 proc. do 35,8 proc. internautów, Youtube.com – od 20,6 proc. do 24,4 proc. a Google.com – od 9,8 proc do 15,3 proc.

Polskie strony WWW z pierwszej dziesiątki

Wśród polskich portali liderem jest Onet.pl z dziennym zasięgiem na poziomie 11,8–17,2 proc. Ponadto w pierwszej dziesiątce znalazły się również: WP.pl, która notowała od 10,1 proc. do 14,5 proc. zasięgu, Allegro.pl – od 8,1 proc. do 11,4 proc., Interia.pl – od 5,6 proc. do 8 proc.

Ostatnie stabilne miejsca w rankingu

Na dziesiątej pozycji uplasowała się strona Wikipedia.org z zasięgiem na poziomie 4,1–5,8 proc. Jedenaste miejsce i zarazem ostatnie, wyróżniające się stabilnością w rankingu TOP20, przypadło domenie Gazeta.pl. Strona ta w analizowanym tygodniu osiągnęła zasięg na poziomie 3,3–4,9 proc.

Bankowość i informacje popularne w tygodniu

Według danych Gemiusa w pierwszej dwudziestce znalazły się również strony WWW banków, cieszące się większym zainteresowaniem w tygodniu, niż w weekend – najpopularniejsza z nich, Ipko.pl najwyższy zasięg osiągnęła w poniedziałek – 4,4 proc., natomiast w sobotę w ogóle nie zmieściła się w zestawieniu TOP20.

Podobnie rzecz wygląda w przypadku domeny TVN24 – popularnej od poniedziałku do soboty (średni dzienny zasięg 2,4 proc.), natomiast już poza zasięgiem rankingu w niedzielę, czy też portalu Msn.com, którego zasięg od poniedziałku do soboty utrzymywał się średnio na poziomie 2,5 proc., natomiast nie zmieścił się w rankingu w niedzielę.

Weekend korzystny dla stron z rozrywką

Warto również zwrócić uwagę na domeny, które w TOP20 pojawiły się jedynie w weekend: strona poświęcona hazardowi online Bet365.com – z zasięgiem 2,2 proc. w sobotę, Filmweb.pl – z zasięgiem od 2 proc. w sobotę do 2,5 proc. w niedzielę, czy Lotto.pl – z zasięgiem 2,5 proc. w niedzielę. Również serwis motoryzacyjny Otomoto.pl cieszył się w weekend popularnością internautów, osiągając w sobotę zasięg na poziomie 2 proc. do 3 proc. w niedzielę.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.