Największa na świecie specjalistyczna wyszukiwarka blogów – serwis Technorati – opublikowała piąty doroczny raport na temat stanu światowej blogosfery.
Największa na świecie specjalistyczna wyszukiwarka blogów – serwis Technorati – opublikowała piąty doroczny raport na temat stanu światowej blogosfery.
W dokumencie można przeczytać, że od roku 2002 serwis zindeksował 133 miliony blogów. W ciągu ostatnich 120 dni nowe wpisy pojawiły się na 7,4 miliona e-dzienników. 76 tysięcy stron osiągnęło Autorytet Technorati na poziomie co najmniej 50. Wskaźnik ten jest mierzony na podstawie liczby linków prowadzących do danego bloga.
Autorzy raportu stwierdzili, że w roku 2004 ich strona śledziła 4 miliony blogów, rok później już 19,6 miliona blogów, w 2007 roku 70 milionów, a dziś to aż to 133 miliony. Imponujący wzrost, prawda? Lecz większość z blogów to martwe projekty – aktywność ich autorów jest bardzo nikła. W dokumencie można przeczytać, że w ciągu siedmiu dni poprzedzających wydanie raportu nowe wpisy pojawiły się jedynie na 1,5 miliona spośród obserwowanych blogów (stanowi to raptem 1,1 procent całości!).
Okazało się zatem, że aktywnych blogerów jest na świecie mniej niż ludzi, którzy potrafią mówić w uniwersalnym języku esperanto. Więcej fanów mają także np. doroczne stanowe targi w Minnesocie, które zgromadziły w 2007 roku 1,7 miliona ludzi. To wszystko sprawia, że blogowanie jest nadal działalnością niszową.
Z danych Technorati wynika, że 57% amerykańskich i 73% europejskich blogerów to mężczyźni. Niemal co drugi znajduje się w przedziale wiekowym 18–34 lata. Ponad połowa pracuje na pełnym etacie. U 51% w USA i 34% w Europie dochody ich gospodarstw domowych przekraczają 75 tysięcy dolarów. Ponad dwie trzecie blogerów ma co najmniej wykształcenie średnie. Średni okres blogowania wynosi 33–35 miesięcy. Połowa e-dzienników publikuje reklamy. Przeciętna miesięczna liczba czytelników blogów w USA wynosi 18 tysięcy, w Europie zaś 24 tysiące.
Jednocześnie raport zwraca uwagę na to, że blogowanie przestaje być modne. W roku 2004 w Technorati średnio pojawiało się 400 tysięcy postów dziennie. W 2006 roku było ich 1,3 miliona. W roku 2008 liczba ta spadła do 900 tysięcy. Witryna zwraca jednak uwagę, że spadek ten mógł być spowodowany „oczyszczeniem katalogu ze spamowych e-dzienników”.
Źródło: Webhosting.pl, ReadWriteWeb.com
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»