22.06.2018 / Raporty i badania
 

Serwisy poświęcone nowym technologiom przyciągają tyle samo kobiet co mężczyzn

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
źródło: Pixabay
źródło: Pixabay

Okazuje się, że w maju 2018 roku na stronach WWW związanymi z nowymi technologiami płeć piękna spędzała prawie tyle samo czasu co panowie. Sprawdź ciekawostki o polskich internautach, które przygotowała firma Gemius.

Z danych wynika, że w maju bieżącego roku serwisy poświęcone nowym technologiom średnio dziennie odwiedziło 4,6 proc. internautek (źródło: badanie Gemius/PBI, maj 2018). Natomiast panowie, którzy zajrzeli na strony WWW o tej tematyce stanowili dwukrotnie większą grupę ꟷ 9,2 proc. Mimo, że pań, które przeglądały treści związane z nowymi technologiami było mniej, to spędzały one w tych serwisach prawie tyle samo czasu co panowie (kolejno 4 min i 4 sek. oraz 4 min i 10 sek.).

65557_1.png

Przedostatni tydzień maja na szukanie pracy

Analiza danych pochodzących z kwietnia i maja 2018 roku wskazuje na stopniowy wzrost popularności serwisów związanych z pracą. Rekordowym tygodniem pod względem liczby internautów, którzy odwiedzili strony WWW z tej kategorii był czas między 21-27 maja, kiedy średnio dziennie treści te przeglądało nieco ponad 6 proc. użytkowników sieci. Natomiast spadek popularności omawianych serwisów zaobserwowano w długi weekend majowy oraz w ostatnim tygodniu miesiąca, co może być spowodowane dniem wolnym z okazji Bożego Ciała.

65558_2.png

Mobilne weekendy

W dni wolne Polacy chętniej korzystają ze smartfonów i tabletów, niż w dni robocze. W maju bieżącego roku wypadły dwa długie weekendy, podczas których odsetek internautów, łączących się z siecią wyłącznie za pomocą urządzeń mobilnych przekraczał 40 proc. Dla porównania, w dni powszednie średni odsetek takich użytkowników wynosi 35 proc.

65559_3.png

Internauci w maju

W maju z internetu korzystało 27,4 mln Polaków (13,4 mln kobiet oraz 13,9 mln mężczyzn). Łącznie wykonali oni 53,6 mld odsłon, zaś przeciętny internauta spędził w sieci 2 godz. dziennie. Najbardziej aktywnym pod względem liczby użytkowników dniem miesiąca był poniedziałek, 7 maja (23,4 mln), zaś najmniej Polaków korzystało z internetu w sobotę, 19 maja (21,7 mln). Za pośrednictwem komputerów osobistych i laptopów połączyło się z siecią 23,4 mln internautów. Natomiast 22 mln wykorzystywało w tym celu urządzenia mobilne, przy czym 21,6 mln użytkowników posługiwało się smartfonami, a 3,4 mln surfowało po stronach WWW za pomocą tabletów.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
TAGI

Gemius


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.