5.02.2019 / Raporty i badania
 

VOD. Cda.pl i Netflix liderami na polskim rynku

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Wzrasta popularność platform VoD w Polsce – przede wszystkim Cda.pl i Netflixa. Coraz bardziej widoczna jest także multikanałowość konsumpcji tego typu wideo. Ci sami użytkownicy oglądają je na kilku różnych sprzętach, w zależności od potrzeb chwili - wynika z raportu "Multiscreening 2018" realizowanego przez IRCenter.

Cda.pl i Netflix liderami na rynku

Największy udział internautów deklaruje korzystanie z Cda.pl (29%) oraz Netlixa (21%). Niewiele mniejszy udział mają Ipla.tv oraz Player.pl (po 20%). To co wyróżnia jednak Cda.pl i Netflixa, to bardzo wysokie wzrosty w porównaniu do zeszłego roku: + 11p.p. w przypadku Cda.pl i +16 p.p. w przypadku Netflixa. Wzrost zauważalny jest także w przypadku Showmaxa, który pod koniec stycznia wychodzi z Polskiego rynku – + 6 p.p. w porównaniu do roku 2017.

67008_zrzut-ekranu-2019-02-4-o-16.36.46.png

Netflix najbardziej multikanałowym VOD

Internauci – w zależności od potrzeb – oglądają VoD na więcej niż jednym rodzaju urządzenia. Najbardziej multikanałowym serwisem jest Netflix: 5 na 10 internautów ogląda go na telewizorze, 6 na 10 na komputerze, a prawie 3 na 10 na smartfonach. Najbardziej telewizyjnym VoD jest Cyfrowy Polsat – ogląda go na telewizorze 75% użytkowników. Najbardziej komputerowym Zalukaj.com (na komputerze ogląda go 84% użytkowników), a najbardziej mobilnym nc + GO (na smartfonach ogląda go 35% użytkowników).

źródło: IRCenter

Netflix najlepiej ocenianym VOD

Przy ocenie serwisów VoD wzięte pod uwagę zostały 4 aspekty: różnorodność dostępnych tytułów, jakość streamingu, szybkość dodawania nowych tytułów oraz obecność reklam w serwisie. W przypadku każdego z tych aspektów najwyżej oceniony został Netflix. Wśród serwisów pojawiających się w czołowej trójce, znalazły się także HBO GO, NC+ GO, VOD Cygrowy Polsat, Showmax oraz Zalukaj.com.

67010_zrzut-ekranu-2019-02-4-o-16.37.23.png

Showmax i wyjście z Polski

Showmax, choć jego wyniki są dalekie od liderów zestawienia, odnotował wzrost udziału użytkowników w stosunku do zeszłego roku. Ponadto otrzymał stosunkowo wysokie oceny od jego widzów, a w przypadku jakości streamingu załapał się nawet do pierwszej trójki najlepiej ocenianych VoD. Wyniki te, choć dawały nadzieję na dalszy rozwój serwisu, najwidoczniej okazały się niewystarczające do kontynuowania działalności firmy w Polsce.

Jeśli zaciekawił Cię ten temat, zapraszamy do pobrania raportu poniżej (w przypadku problemów z otrzymaniem linku, prosimy o sprawdzenie folderu spam).

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.