Wielka Brytania prowadzi w europejskim wyścigu cyfrowym

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Najnowszy raport Ofcom Britain's Office of Communication pokazuje, że Wielka Brytania jest krajem, który znacznie wyprzedził pozostałe państwa pod względem użytkowania i dostępności mediów cyfrowych. Jaką część owego sukcesu wypracowali nasi rodacy na Wyspach?

Brief "International Communication Market"został zaprojektowany, by porównać Wielką Brytanią z innymi państwami Europy i świata obejmował: Francję, Niemcy, Włochy, USA, Kanadę i Japonię.

Szybki internet jeszcze szybszy

Pomimo stosunkowo dobrego dostępu do szerokopasmowych połączeń internetowych, zasięg szybkiego internetu na Wyspach wciąż rośnie. Według danych Ofcom pod koniec 2006 roku, w szybkie połączenie z siecią wyposażona była ponad połowa brytyjskich gospodarstw domowych.
Dane Ofcomu, podobnie jak szacunki analityków eMarketer po raz pierwszy stawiają Wielką Brytanię przed Stanami Zjednoczonymi w tym cyfrowym wyścigu. Pod względem ilości połączeń na jednego mieszkańca, Wielką Brytanię wyprzedza jedynie Kanada.

UK poszczycić się może także innymi sukcesami. Do końca roku 2007 ponad 3/4 gospodarstw domowych posiadało dostęp do cyfrowych usług telewizyjnych. Wskaźnik ten jest większy niż w jakimkolwiek innym badanym państwie. Dla porównania - w Niemczech jest on niższy o połowę.

Aktywni flegmatycy

Badania Ofcom wykazały także, iż, pomimo stereotypowego flegmatyzmu, Brytyjczycy są zdecydowanie bardziej aktywni w sieci, niż inne nacje europejskie. Dwóch na pięciu  dorosłych Brytyjczyków loguje się regularnie w serwisach społecznościowych, co daje średnio 23 wizyty, przekładalne na 5.3 h spędzane w tego typu serwisach miesięcznie.


W Anglii, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, kobiety są bardziej aktywne online niż mężczyźni. Kobiety stanowią 52% amerykańskich użytkowników internetu. W Wielkiej Brytanii, proporcje te rozkładają się, co prawda, równo, lecz w grupie wiekowej od 18 do 34 lat, odsetek kobiet wynosi aż 57%.

Nowy mobile

Zmienia się również sposób wykorzystania telefonów komórkowych i innych tego typu gadżetów. 33% ich użytkowników, wysyła wiadomości MMS, 16% łączy się za ich pomocą z Internetem, a 10% wysyła i odbiera na nich maile.
Wyniki te sugerują, że Wielka Brytania jest wciąż na czele w wyścigu ku cyfrowej przyszłości. W miarę postępującej konwergencji mediów, rynek brytyjski wyznacza nowy standard dla pozostałych państw europejskich i udowadnia reklamodawcom, jak wiele pozostało jeszcze do odkrycia odnośnie nowych kanałów komunikacji.

A co tam w reklamie?

Ofcom wierzy, że reklama internetowa w Zjednoczonym Królestwie, której przychody stanowiły 14% całkowitych brytyjskich przychodów z reklamy w 2006 roku, wyprzedzi pod względem efektywności pozostałe kanały reklamowe takie, jak prasa, kino, outdoor i radio razem wzięte.

W brytyjskiej reklamie internetowej wydatki na jednego konsumenta są znacznie wyższe, niż w jakimkolwiek innym państwie i wynoszą średnio 33 GBP. Zgodnie z danymi Ofcom, jest to niemal dwa razy więcej niż we Francji, Niemczech i Włoszech łącznie.

Jaki wkład w ten niewątpliwy sukces mieli nasi rodacy przebywający w ogromnej liczbie na Wyspach? Ciężko wyrokować, choć jedno jest pewne – przebywanie w środowisku nasyconym obecnością mediów cyfrowych niewątpliwie wyrabia pewne nawyki i otwiera na nowe doświadczenia. Często zdarza się, że w zagranicznych serwisach społecznościowych, bez polskiej wersji językowej, częściej spotykamy znajomych, którzy kilka lat temu wyjechali szukać szczęścia na Wyspach, niż tych, którzy zostali w kraju. Webdesignerzy, copywriterzy, a także e-marketerzy nie powinni o nich zapominać, gdyż kiedyś - przynajmniej część emigrantów wróci do ojczyzny i wypadałoby, żeby znaleźli w rodzimych serwisach www, sklepach internetowych, czy elektronicznych systemach płatności udogodnienia znane właśnie stamtąd.

Źródło: eMarketer
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (3)
freshypainted
1. freshypainted, 77.89.128.*, 07.01.2008 / 13:41
w zaden sposob nie dziwia mnie te wyniki, mieszkam obecnie na obrzezach malego miasteczka pod nottingham i gdy tylko wlacze laptopa widze 12 sieci wireless mimo ze nie mieszkam w bloku tylko w domku i wcale tych domkow duzo nie jest

internet jest tu tak powszechny i ulatwia zycie ze np bilet national express najlatwiej zalatwic przez internet, ubezpieczenie samochodowe to samo, nawet oplacenie road tax na samochod najwygodniejsza jest przez internet

pod tym wzgledem niestety jestesmy troche do tylu

z drugiego punktu widzenia bardzo duzo polakow tutaj kreuje internet, wspolpracuje z kilkoma firmami tu na wyspach i w kazdej jest jakis polak, o ktorym zdanie jest naprawde dobre :)
Sebastian Winkiel
2. Sebastian Winkiel 29.10.2008 / 13:41
Trochę do tyłu jesteśmy? W średniowieczu! niestety po pobycie w UK na chwilę wdepnąłem w polską rzeczywistość i odczuwam to boleśnie, brak internetu na masową skalę to czubek góry lodowej, cała polska rzeczywistość jest zacofana, niestety, całe szczęście że zawodowo obracam się wśród ludzi zajmujących się mediami, świadomymi tego co się dzieje, bo inaczej poczułbym się lekko schizofrenicznie i tylko błoga nieświadomość dałaby trochę ukojenia, trzeba pożyć w UK żeby zobaczyć różnicę, turystom nie jest dane spojrzenie od podszewki. No i ta polska mentalność pewnych grup społecznych daje bardzo niestrawny s.o.s
Piotr Mederak
3. Piotr Mederak 29.10.2008 / 17:35
Wyzaliles sie, poplules jadem, ulzylo?

To teraz wroc Drogi Sebastianie do swojej ukochanej Wielkiej Brytanii mlekiem i miodem plynacej, pozbawionej biedy, prowincji, przestepczosci czy ludzkiej glupoty i oszczedz nam swoich wywodow.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.