7.08.2018 / Social media
 

Facebook chce mieć dostęp do danych na temat finansów użytkowników

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Facebook (materiały prasowe)
Facebook (materiały prasowe)

Facebook zwrócił się do największych amerykańskich banków z prośbą o udostępnienie szczegółowych danych na temat transakcji użytkowników. Chciałby zaoferować im nowe opcje, takie jak np. uzyskanie informacji o saldzie z poziomu Messengera. Na współpracę nie zdecydowała się jednak żadna z instytucji. 

Współpraca z bankami, takimi jak JPMorgan, Wells Fargo czy Citigroup, które strzeżą informacji na temat finansów użytkowników (tych jeszcze Facebook nie spieniężył) byłaby idealnym sposobem na zatrzymanie użytkownika na platformie. Facebook mógłby np. wprowadzić funkcję, dzięki której użytkownik otrzymywałby powiadomienia na temat salda czy ew. prób oszustwa za pośrednictwem Messengera. 

Facebook zadeklarował, że nie wykorzysta danych finansowych do targetowania reklam ani nie udostępni ich osobom trzecim, ale mimo to żaden z banków nie zdecydował się na współpracę. W obliczu Cambridge Analytica - by wymienić tylko z ostatnich afer Facebooka - trudno się dziwić tej ostrożności.

Facebook musi jednak próbować. I już nie o reklamy chodzi, ale o liczbę spadające zaangażowanie zwłaszcza młodych użytkowników. To ono najbardziej niepokoi inwestorów.

Wpadki z niewłaściwym wykorzystaniem danych, które jeszcze pogarszają nadwątloną reputację giganta, nie pomagają w odwróceniu trendu, który już znajduje odbicie w notowaniach giełdowych. W ostatnim czasie wartość Facebooka spadła o ponad 120 miliardów dolarów.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 • Skrajności Wypaczają Rzeczywistość
  MLM a piramida finansowa
  Moim zdaniem MLM to ukryta piramida. Wykupując tzw. " pakiet startowy "...
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.